[masterslider_pb alias=“Mokymai“]

Mokymai "Viešasis kalbėjimas"

Spalio 19-20 d. savaitgalį praleidome ne tik dalyvaudami LiJOT asamblėjoje, tačiau ir stiprinome organizacijos narius viešojo kalbėjimo mokymuose.😊
Dėkojame mokymų vadovui Algirdui Viltrakiui už inovatyvius metodus, sudėtingą programą ir galimybę tobulėti.

Psichinės sveikatos raštingumo mokymai

Rugsėjo 27-28 dienomis Rokiškyje vyko LiJOT organizuoti mokymai „1 iš 4: Psichikos sveikatos raštingumo mokymus“.

Mokymų metu buvo diskutuojama šiomis temomis:
▪️Kas yra psichikos sveikata?
▪️Psichikos sveikatos stigma visuomenėje;
▪️Nerimo sutrikimai: kas tai, kaip padėti sau ir kitam;
▪️Depresija ir nuotaikos sutrikimai: kas tai, kaip padėti sau ir kitam;
▪️Psichologinės krizės ir savižudybės: kas tai, kaip padėti sau ir kitam;
▪️Psichoziniai sutrikimai ir schizofrenija: kas tai, kaip padėti sau ir kitam;
▪️Žalingas psichoaktyvių medžiagų vartojimas ir priklausomybė.

Mokymų metu vyko diskusijos šiomis temomis, interaktyvios užduotys bei suteikta įvairiapusė mokslu grįsta praktinė informacija.

LiJOT mokymai „Savarankiškos nesudėtingos tiriamosios veiklos įgyvendinimas“

Vyko vasario 9-10 dienomis

Vasario 9-10 dienomis RJOS „Apvalus stalas“ atstovai – Ernestas ir Augustinas dalyvavo Vilniuje vykusiuose LiJOT mokymuose „Savarankiškos nesudėtingos tiriamosios veiklos įgyvendinimas“. Mokymu metu dalyviai šnekėjo apie apklausas, tyrimus, mokslinę literatūrą.
„Pirmąją diena gilinomės į sąvokas, vartojamas tyrimuose ir moksliniuose darbuose, išmokome etikos taisyklių, kurias reikėtų taikyti rašant mokslinius darbus, o antrąją dieną visą teoriją pritaikėme praktiškai. Atlikinėjome tyrimus, skaičiavome, taikėme formules, kurios sukurtos skaičiuoti imtinai žinant populiaciją. Taip pat taisėme anketas, kurios buvo negeros, neetiškos ir manipuliuojančios.
Šie mokymai mums suteikė daug naudos, nekantraujame visą gautą informaciją pritaikyti organizacijos veiklose ir taip tobulinti mūsų klubo darbą“ – Ernestas

Mokymai „Finansinis raštingumas“

Vyko vasario 9-10 dienomis

Vyko Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ organizuoti mokymai „Finansinis raštingumas“. Mokymuose atlikome įvairias praktines užduotis, kurių metu grupelėse aptarėme tam tikras finansines problemas, ieškojome sprendimų. Taip pat diskutavome apie paskolas, buto ar automobilio pirkimą, investavimą bei finansų pritraukimą. Mokymų metu įgavome finansų valdymo kompetencijų, kurias galėsime panaudoti ateityje.

Europos jaunimo savaitės ambasadorių mokymai

Kovo 30 – balandžio 1 dienomis dalyvavome Veiklus jaunimas organizuojamuose Europos jaunimo savaitės ambasadorių mokymuose. Išsigryninome temą ir renginio formatą, atlikome renginio simuliaciją ir jau balandžio pabaigoje Jus pakviesime išgerti arbatos kartu! 😊
#democracyandme #youthweek #RJOSAS

Mokymai "Viešasis kalbėjimas"

Kovo 30 – 31 dienomis RJOS „Apvalus stalas“ savanoriai dalyvavo mokymuose „Viešasis kalbėjimas ir kūno kalba“ su lektoriumi Algirdas Viltrakis. Jų metu analizavome įžymių žmonių kūno kalbą, lavinome savo efektyvią kūno kalbą, o antrąją mokymų dieną mokėmės kaip planuoti savo ir komandos laiką.
Didelis ačiū Algirdui už nuostabiai praleistą laiką bei gautas žinias!

Mokymai „Projektų paraiškos“

Vyko sausio 26-27 dienomis

Dalyvavome mokymuose „Projektų paraiškos“. Susirinko, jau šiek tiek patirties turintys žmonės, bei dar prie projekto paraiškos nei kiek neprisilietę jaunuoliai. Prisiminėme pagrindus: išsinagrinėjome nuo ko pradėti paraiškos rašymą, kaip suformuluoti tikslą, bei uždavinius. Įgytas teorines žinias pritaikėme ir praktiškai. Pasiskirstę į 4 grupeles, išsikėlėme, mūsų manymu, vienas svarbiausių šių dienų problemų, pasitelkę gautas žinias rašėme projektus, kurie padėtų spręsti mums rūpimus klausimus. Vėliau sužinojome pagrindinius paraiškos kriterijus, pagal kuriuos paraiška yra vertinama. Pasiskirstę poromis, atsižvelgdami į mums nurodytus kriterijus, vertinome kitų mokymų dalyvių parašytas projekto paraiškas. Įgijome daug patirties, pamatėme savo daromas klaidas, supratome kaip išsamiai ir aiškiai turi būti atsakyta į kiekvieną paraiškoje mums užduodamą klausimą.

Mokymai "Kritinis mąstymas"

Vyko gruodžio 8-9 dienomis

Dažnai naršydami socialiniuose tinkluose, skaitydami žiniasklaidos straipsnius neatskiriame tikros informacijos nuo melagingos, nepagalvodami įtikime kitų mums peršamas nuomones ar kartais patys nepastebime, kaip darome išankstines nepagrįstas išvadas. Gruodžio 8-9 dienomis dirbome kartu su lektoriais Nerijumi Miginiu ir Aidu Gedminu, kad išsiaiškintume sąvoką ‘kritinis mąstymas’, kodėl jis svarbus, kaip jį panaudoti atsirenkant skirtingą informaciją kasdieniame gyvenime, kaip būti lanksčiam susidarant nuomonę, pažiūrėti į situaciją iš skirtingų kampų ir tapti kritiškai mąstančiu žmogumi XXI amžiuje.

Mokymai "Emocinių ir socialinių kompetencijų ugdymas"

Vyko gruodžio 1-2 dienomis.

Mokymų temą nagrinėjome lektoriaus Aido Vagonio pagalba. Pagrindinis mokymosi būdas buvo praktika, po kurios refleksija neapsieidavo be minutės susimąstymams ar provokuojančių klausimų. Dvi dienos, praleistos su skirtingais žmonėmis davė neįkainojamų supratimų kaip elgtis sudėtingose socialinėse situacijose, pastebėti savo reakcijas, jausmus, kokias nepagrįstas prielaidas kartais darome ir kaip galime stengtis visa tai tobulinti bei keisti.

Mokymai "Emocinis intelektas"

Vyko lapkričio 10-11 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Mokymų metu mokėmės atpažinti savo ir kitų emocijas, bei jas įvardinti. Dirbdami poromis išsiaiškinome, kad pokalbyje yra labai svarbus abipusis ryšys, domėjimasis kalbama tema, bei įsiklausymas į kalbantį žmogų. Taikydami komandos formavimo metodus, aiškinomės kodėl vienoks ar kitoks mūsų veiksmas gali daryti įtaką kito žmogaus emocijoms bei paveikti visą grupės darbą.

Mokymai "Kūrybinis mąstymas ir inovatyvių idėjų kūrimas"

Vyko lapkričio 3-4 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Audrius Laurutis.

Mokymų metu mokėmės kurti naujas patrauklias , naudingas idėjas, kaip jas plėtoti, bei tobulinti. Dirbdami grupėse kūrėme trumpus video filmukus kurie turėtų pritraukti žmones, tikinčius tavo idėja, gal net norinčius prisidėti prie jos įgyvendinimo.

Viešasis kalbėjimas ir charizma

Vyko Rokiškio spalio 20-21 d.

Lektorius – Algirdo Viltrakis

Mokymo metu dalyviai mokėsi nugalėti viešojo kalbėjimo baimę, buvo supažindinti su metodais, kurie padeda lengviau išmokti teksto, gilinti žinias apie kūno kalbos valdymą.

Dalyvių atsiliepimai:

Eimantas Tūska:

„Man patiko, kad mokydamiesi išmokome kaip kontroliuoti mūsų baimę, išbandėme keletą„ pratimų “, išmokome vartoti kūno kalbą kalbant, taip pat kaip analizuoti auditoriją. Supratau, kad nereikia bijoti viešo kalbėjimo, ir nieko neatsitiks, jei ir padarysite klaidą. Mokymo metu mes išmokome kaip pasitikėti savimi , kai kalbame.

Mokymai "Organizacija + Aš"

Vyko rugsėjo 15-16 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų Vadovė – Justina Garbauskaitė.

Mokymų metu šnekėjome apie tai, kas yra įsitraukimas ir dalyvavimas, koks tarp jų yra skirtumas, kaip veiklose dalyvauti efektyviai. Dirbome grupėse ir kalbėjome ką reiškia „įsitraukti“, kodėl svarbu įsitraukti, kaip įsitraukti ir kas trukdo įsitraukti.

Pagrindinė mokymų užduotis buvo simuliacija visų grupių, esančių Rokiškio mieste (neaktyvaus jaunimo, aktyvaus jaunimo, jaunimo, kuris nori kurti AS, savivaldybės darbuotojų).

Mokymų dalyviai sužinojo visas Rokiškio rajone veikiančias jaunimo organizacijas.

Mokymai „Asmeninių planų kūrimas ir vykdymas"

Vyko ralandžio 27 – 29 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Audrius Laurutis

irbome grupėse ir individualiai tam, kad pagerintume socialines, asmenines kompetencijas. Mokymų metu tikrinome, testavome, griovėme vyraujančias įsitikinimų, prietarų ir žinojimų sistemas. Mokėmės kritiškai mąstyti ir sistemingai spręsti mokymų vadovo Audriaus Lauručio ir net mūsų pačių sugalvotas užduotis. Be viso to,  palietėme tokias temas kaip:

– Online įrankiai, padėsiantys struktūruoti darbus ir mokymąsi.

– Kas yra tikslas, rodikliai, kaip juos nusistatyti ir jų siekti.

– „Geriausios“, „blogiausios“ mano savybės.

– „Aš VS Aš“;

– Prioritetai. Vertybės. Baimės. Save išpildančios pranašystės. Įsitikinimai.

– Ribų nusistatymas.

Mokymai "Demokratijos paieškos"

Šiais laikais demokratija vis dažniau priimama kaip savaime suprantama duotybė. Žmonės taip dažnai varijuoja šiuo skambiu žodžiu, kad kartais užmiršta pasitikrinti ir nusistatyti kiek demokratiškas jis pats kaip žmogus ir kiek demokratiška aplinka, kurioje gyvena, veikia.

ESFA (Europos socialinio fondo agentūros), ES fondų finansuotas projektas „Demokratijos paieškos“ į mokymus ir susitikimus su sprendimų priėmėjais pakvietė 21 jauną žmogų  iš Rokiškio.

Lektoriai Audrius Laurutis, Lina Blaževičiūtė ir Algirdas Šaulys siekė padėti jauniems žmonėms pasiruošti susitikimams su savivaldybės administracijos ir tarybos nariais ir argumentuotai išsakyti nuomonę ir pasiūlymus jiems rūpimais klausimais. Tačiau Rokiškyje vykusios „Demokratijos paieškos“ buvo kur kas kompleksiškesnės. Jauni žmonės taip pat mokėsi raiškiai kalbėti, nebijoti kalbėti prieš auditoriją, argumentuotai dėstyti mintis, grafiškai jas atvaizduoti. Mokymuose jauni žmonės pasitikrino savo vertybes, požiūrius, tolerancijos lygį, ugdėsi socialines asmenines kompetencijas ir didino pilietinio aktyvumo kompetenciją.

Mokymai "Komandos formavimas ir bendradarbiavimas"

Vyko sausio 20 – 21 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovė – Justina Garbauskaitė.

Mokymų pradžioje buvome paklausti „Koks skirtumas tarp grupės ir komandos?“. Trumpai pagalvoję atsakėme: Grupė kaip ranka, o KOMANDA kaip kumštis. Tačiau mokymų eigoje dalyvaujant išbandymų pilnuose metoduose supratome, kad įgyvendinti tai nėra taip paprasta ir norint efektyviai dirbti kartu, svarbu pažinti ne tik kitus, bet ir save.

Pirmą dieną daugiausia laiko skyrėme savo apmąstymams. Kiekvienas apgalvojome atsakymus į klausimus susijusius su grupėmis, kuriose mes esame. Supratau, kad yra kelios žmonių grupės, kuriose aš esu nereikalinga ir turiu jų atsisakyti. Tą pačią dieną atlikome užduotis grupėse. Dienos pabaigoje vyko komandinių darbų aptarimas. Kitą dieną visi dirbome vienoje grupėje, ėjome į parduotuvę susirišę virvelėmis ir vykdėme užduotis. Mačiau žmonių šypsenas, keli net nusijuokė. Tikrai pakėlėme visiems praeiviams nuotaiką. Šių mokymų nauda net neabejoju. Tai padės man lengviau atsirinkiti žmones su kuriais norisi bendrauti, o kuriems skirti savo laiko nesinori.“,- savo patirtimi mokymuose dalinosi jaunųjų lyderių klubo narė Kamilė.

Savianalizės mokymai

Vyko sausio 6 – 7 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Ar kada esate rašę laišką sau?

Pabandykite. Tikriausiai pasijausite taip, kaip mes pasijautėme savianalizės mokymuose. Metodų įvairovė, paliečianti temas nuo darbo komandoje iki pačių giliausių asmenybės kampelių narstymo ir emocinio intelekto, suteikė galimybę ne tik daug sužinoti, bet ir mokytis naudojant praktines užduotis.

Supratome, kad kiekvienoje grupinėje užduotyje turime galimybę pasirinkti savo vaidmenis, o būtent šiuose mokymuose – stebėtojo arba lyderio. Taip pat pasiskirstę į grupeles pagal bendrus interesus (panašių kompetencijų lavinimą) turėjome pasiruošti ir pristatyti 30 min. trukmės pamokėlę atsižvelgiant į mokymų vadovo iškeltus reikalavimus, kas turi sudaryti pristatymo programą.  Ir tai tik viena iš užduočių, privertusių palikti komforto zoną ir paplūšėti idėjų generavime, o svarbiausia – realizavime, nes būtent per darbą komandoje galima puikiai suprasti kas esi, kaip elgiesi ir ką renkiesi daryti. Mokymus užbaigėme nuoširdžiu aptarimu, naudojant „Dixit“ korteles. Išgirdome daug skirtingų supratimų, kuriais pasipildėme savo mokymosi bagažą.

Žaliųjų mokymai

Vyko gruodžio 2-3 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Žaliųjų mokymai – vieta susipažinti su jaunimo politikos pagrindais, užmegzti draugystes ir išeiti iš savo komforto zonos. Vieniems šis savaitgalis buvo motyvacija, kickstart’eris ateinantiems darbams pradėti, o kitiems – atsivėrę vartai, kurie anksčiau buvo nepasiekiami.

Mokymus pradėjome aktyvia užduotimi – pasiskirstę grupelėmis turėjome apklausinėti Rokiškio miesto gyventojus ,ką jie mano apie jaunimą ir jo veiklą Rokiškyje. Apžvelgus apklausos rezultatus, iškėlėme mums aktualius klausimus. Po to laukė kita užduotis – sugalvoti idėją, kuri išspręstų kylančią problemą, ir konkrečiai pristatyti jos įgyvendinimą.  Pristatymų eigoje diskutavome, gavome kritikos ir svarbiausia – mokėmės iš to.  Šis savaitgalis buvo galimybė naujiesiems Jaunųjų lyderių klubo nariams susibendrauti su kitais klubo nariais ir patirti nepamirštamą įvykį – pirmuosius mokymus.

Karjeros mokymai

Vyko lapkričio 30 dieną, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Grantas Pažėra .

Lapkričio 30 d. dalyvavome karjeros mokymuose Rokiškio švietimo centre. 3 klausimai, iškelti mokymų vadovo Granto Pažėros : KĄ daryti, KAIP daryti ir KODĖL, privertė stipriai susimąstyti apie savąją ateitį, kokią aplinką trokštame susikurti ir ko tuo siekiame. Didelį dėmesį skyrėme kūrybiškumui, ypač, jo stokai jaunimo tarpe, nagrinėjome priežastis ir susipažinome su keliais metodais jam lavinti. Mokymų pabaigoje atlikome pasąmonės testą, kuris savo tiksliais rezultatais šokiravo ne vieną.

Mokymai „Iškoduoti medijas: ką, kada ir kaip skelbti internete?“

Vyko gegužės 20-21 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovės- Ingrida Jotkaitė ir Agnė Graikšaitė .

Gegužės 20 – 21 dienomis Rokiškio kultūros centre, vyko RJOS „Apvalus stalas“ organizuoti mokymai „Iškoduoti medijas: ką, kada ir kaip skelbti internete?“ O kas gi yra medijos? Tai yra komunikavimo priemonės, kurios padeda perduoti informaciją žmonėms, atskirtiems vietos ir laiko. Būtent medijos ir informacinės priemonės vaidina svarbų vaidmenį, formuojant žmonių elgesį ir įsitikinimus. Šis savaitgalis visus maloniai nustebino, atnešęs daugybę negirdėtų dalykų ir atradimų, kurie „įsitaisė“ mumyse ir yra pasiruošę ten likti! Mokymų metu, kuriuos vedė dvi nuostabios merginos – Agnė Graikšaitė ir Ingrida Jotkaitė, gilinomės ir gvildenome, kas slypi už mūsų talpinamos informacijos internete, kokią grėsmę tai gali atnešti ir kaip to išvengti.

Projektų rašymo mokymai

Vyko vasario 25-26 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas- Audrius Laurutis  .

Vasario 25-26 dienomis Rokiškyje vyko projektų rašymo mokymai, kuriuos vedė mokymų vadovas Audrius Laurutis. Juose dalyvavo RJOS “Apvalus stalas” nevyriausybinės jaunimo organizacijos: neformali jaunimo grupė “Jaunųjų lyderių klubas”, ekologų klubas „Medeina“ ir jaunimo bendrija „Sėlos Ramuva“. Jaunuoliai į šiuos mokymus atvyko su savomis idėjomis, pagal kurias norėjo rašyti projektus, bet vos pradėję jas nagrinėti, suprato, kad viskas prasideda ne nuo “tiesiog fainos” idėjos, bet nuo problemos.

Mokymai „Jaunimo verslumas ir karjeros planavimas''

Vyko gruodžio 17-18 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Donatas Petrauskas .

Gruodžio 17 – 18 dienomis vyko Donato Petrausko vedami mokymai ,,Jaunimo verslumas ir karjeros planavimas“. Per šias dienas sužinojome, kaip save reprezentuoti, turėjome galimybę pasikapstyti po savo praeitį ir išskirti kompetencijas, kurias įgijome per tam tikras patirtis. Kitaip tariant, tai buvo puiki galimybė nevaržomai ,,pasigirti“, o po to šiuos ,,soft skill’us“ pristatyti per limituotą ir trumpą laiką.

Mokymai „Argumentavimo menas''

Vyko gruodžio 3 dieną, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Audrius Laurutis.

Gruodžio 3 dieną Jaunųjų lyderių klubo nariai dalyvavo Audriaus Lauručio rengtuose mokymuose ,,Argumentavimo menas“. Mokymų metu jaunuoliai mokėsi, kaip save tinkamai pristatyti auditorijai ir valdyti jos dėmesį. Lyderiukai taip pat sužinojo, kaip aiškiai ir konkrečiai formuluoti mintis, paruošti kūną kalbai, aiškinosi ir tobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius, kuriuose ,,buksuoja“, nagrinėjo kalbos įtaigumo subtilybes.

Mokymų seminaras ,,Interesų atstovavimas skirtingais lygiais''

Vyko lapkričio 13 dieną, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Lapkričio 13 dieną lyderiukai turėjo mokymų seminarą ,,Interesų atstovavimas skirtingais lygiais“. Susipažinome su interesų atstovavimo specifika, įgavome praktinių įgūdžių, kuriant interesų atstovavimo kampanijas ir sužinojome, kaip visa tai įgyvendinti. Be visa to išsikėlėme problemas, norėdami jas išspręsti ir pasidarėme dešimties punktų planą, kuris padės mums judėti tikslo link! Sakome mokymų vadovui Nerijui Miginiui už naujus suvokimus ir puikiai praleistą laiką!

Mokymai „Jaunimo politikos pagrindai.Galimybės.Įsitraukimas"

Šis savaitgalis mums buvo nuostabus ne tik dėl „Nusikaltimo Nežinoti 2“ žaidimo džiaugsmingo organizavimo, bet ir dėl dviejų dienų, praleistų mokymuose „Mokymai „Jaunimo politikos pagrindai.Galimybės.Įsitraukimas“. Tačiau mes taip pat daug daugiau mokomės už šių dalykų. Mes mokomės klausytis vieni kitų, rasti bendrą sprendimą, suteikti grįžtamąjį ryšį, kurstyti nepažįstamąjį žmogų kalbėti su juo ir nustatėme tikslą, kurį norėtume pasiekti prieš Kalėdas. Ačiū Nerijui Miginiui už nuostabią patirtį!

Jaunimo politikos mokymai

Vyko gegužės 6-7 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Gegužės 6-7  dienomis 18 jaunų žmonių, gilinosi ir gvildeno jaunimo politikos temą. Šiuose mokymuose, kuriuos vedė  jau gerai pažįstamas mokymų vadovas Nerijus Miginis dalyviai ne tik įgijo jaunimo politikos pagrindus, sužinojo kaip veikia šis mechanizmas, bet ir turėjo progą susipažinti vieni su kitais.

,,Efektyvi komunikacija"

Mokymai vyko lapkričio 14-15 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas- Aidas Vagonis.

Viešo kalbėjimo mokymai „Efektyvi Komunikacija“- tai mokymai, kurių metu buvo gilinamasi į viešąjį kalbėjimą, bendravimą su auditorija, viešosios kalbos struktūrą bei kūno kalbą. Mokymus užbaigėme pristatydami savo viešąsias kalbas auditorijai, kalbėdami stengėmės panaudoti tai, ką išmokome mokymų metu.

,,Organizacija + aš"

Mokymai  vyko spalio 3-4 dienomis.

Mokymų vadovas- Aidas Vagonis.

Mokymai skirti supažindinti naujus organizacijų  narius su  nevyriausybinių organizacijų veikla bei neformaliu ugdymu.

‚‚Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos mokymai‘‘

Mokymai vyko rugsėjo 26-27 dienomis.

Šių mokymų metu RJOS „Apvalus stalas“ atstovės Asta ir Gabija kartu su Rokiškio savivaldybės tarybos bei savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariais Algiu Kazulėnu ir Zenonu Viduoliu dalyvavo Savivaldybių jaunimo reikalų tarybų mokymuose. Šiuose mokymuose dalyvavo Rokiškio, Mažeikių, Gargždų bei Telšių JRT atstovai. Mokymų metu buvo sudarytas aiškus darbų planas, ką daryti, kad Rokiškyje jaunimui gyventi būtų geriau!

Viešos kalbos mokymai

Mokymai vyko balandžio 26-27 dienomis, Rokiškis.

Dėstytojas Aidas Vagonis

Viešoji kalba. KAS TAI? KAIP PASIRUOŠTI? KAS YRA SVARBU VIEŠAJAME KALBĖJIME? Aidas Vagonis padėjo atsakyti šiuos ir kitus svarbius klausimus. Teorinės žinios, įgytos pirmąją mokymo dieną, buvo taikomos antrą dieną praktiškai (dalyviai parengė kalbų temas, kurios juos domina, ir pristatė jas auditorijai).

JTBA mokymai apie Erasmus +

Mokymai vyko balandžio 12-13 dienomis.

Mokymų tikslas-aptarti biudžetą, poveikį organizacijai, bendruomenei, Europai ir dalyviui, užtvirtinti žinias apie programą.

Mokymai „Jaunimo politikos pagrindai.Galimybės.Įsitraukimas“

Mokymai vyko vasario 1 d. Rokiškyje.

Lektorius – Edvardas Kubilius.

Mokymo metu dalyviai buvo suskirstyti į grupes, sugalvoti renginius ir išsamius būdus, kaip juos skelbti.

Kiekviena grupė, sugalvojusi renginį, bandė kurti originalų reklamos planą. Idėjos prasidėjo tradiciniu laikraščio skelbimu.

LiJOT mokymai „Savarankiškos nesudėtingos tiriamosios veiklos įgyvendinimas“

Vyko vasario 9-10 dienomis

Vasario 9-10 dienomis RJOS „Apvalus stalas“ atstovai – Ernestas ir Augustinas dalyvavo Vilniuje vykusiuose LiJOT mokymuose „Savarankiškos nesudėtingos tiriamosios veiklos įgyvendinimas“. Mokymu metu dalyviai šnekėjo apie apklausas, tyrimus, mokslinę literatūrą.
„Pirmąją diena gilinomės į sąvokas, vartojamas tyrimuose ir moksliniuose darbuose, išmokome etikos taisyklių, kurias reikėtų taikyti rašant mokslinius darbus, o antrąją dieną visą teoriją pritaikėme praktiškai. Atlikinėjome tyrimus, skaičiavome, taikėme formules, kurios sukurtos skaičiuoti imtinai žinant populiaciją. Taip pat taisėme anketas, kurios buvo negeros, neetiškos ir manipuliuojančios.
Šie mokymai mums suteikė daug naudos, nekantraujame visą gautą informaciją pritaikyti organizacijos veiklose ir taip tobulinti mūsų klubo darbą“ – Ernestas

Mokymai „Projektų paraiškos“

Vyko sausio 26-27 dienomis

Dalyvavome mokymuose „Projektų paraiškos“. Susirinko, jau šiek tiek patirties turintys žmonės, bei dar prie projekto paraiškos nei kiek neprisilietę jaunuoliai. Prisiminėme pagrindus: išsinagrinėjome nuo ko pradėti paraiškos rašymą, kaip suformuluoti tikslą, bei uždavinius. Įgytas teorines žinias pritaikėme ir praktiškai. Pasiskirstę į 4 grupeles, išsikėlėme, mūsų manymu, vienas svarbiausių šių dienų problemų, pasitelkę gautas žinias rašėme projektus, kurie padėtų spręsti mums rūpimus klausimus. Vėliau sužinojome pagrindinius paraiškos kriterijus, pagal kuriuos paraiška yra vertinama. Pasiskirstę poromis, atsižvelgdami į mums nurodytus kriterijus, vertinome kitų mokymų dalyvių parašytas projekto paraiškas. Įgijome daug patirties, pamatėme savo daromas klaidas, supratome kaip išsamiai ir aiškiai turi būti atsakyta į kiekvieną paraiškoje mums užduodamą klausimą.

Mokymai "Kritinis mąstymas"

Vyko gruodžio 8-9 dienomis

Dažnai naršydami socialiniuose tinkluose, skaitydami žiniasklaidos straipsnius neatskiriame tikros informacijos nuo melagingos, nepagalvodami įtikime kitų mums peršamas nuomones ar kartais patys nepastebime, kaip darome išankstines nepagrįstas išvadas. Gruodžio 8-9 dienomis dirbome kartu su lektoriais Nerijumi Miginiu ir Aidu Gedminu, kad išsiaiškintume sąvoką ‘kritinis mąstymas’, kodėl jis svarbus, kaip jį panaudoti atsirenkant skirtingą informaciją kasdieniame gyvenime, kaip būti lanksčiam susidarant nuomonę, pažiūrėti į situaciją iš skirtingų kampų ir tapti kritiškai mąstančiu žmogumi XXI amžiuje.

Mokymai "Emocinių ir socialinių kompetencijų ugdymas"

Vyko gruodžio 1-2 dienomis.

Mokymų temą nagrinėjome lektoriaus Aido Vagonio pagalba. Pagrindinis mokymosi būdas buvo praktika, po kurios refleksija neapsieidavo be minutės susimąstymams ar provokuojančių klausimų. Dvi dienos, praleistos su skirtingais žmonėmis davė neįkainojamų supratimų kaip elgtis sudėtingose socialinėse situacijose, pastebėti savo reakcijas, jausmus, kokias nepagrįstas prielaidas kartais darome ir kaip galime stengtis visa tai tobulinti bei keisti.

Mokymai "Emocinis intelektas"

Vyko lapkričio 10-11 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Mokymų metu mokėmės atpažinti savo ir kitų emocijas, bei jas įvardinti. Dirbdami poromis išsiaiškinome, kad pokalbyje yra labai svarbus abipusis ryšys, domėjimasis kalbama tema, bei įsiklausymas į kalbantį žmogų. Taikydami komandos formavimo metodus, aiškinomės kodėl vienoks ar kitoks mūsų veiksmas gali daryti įtaką kito žmogaus emocijoms bei paveikti visą grupės darbą.

Mokymai "Kūrybinis mąstymas ir inovatyvių idėjų kūrimas"

Vyko lapkričio 3-4 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Audrius Laurutis.

Mokymų metu mokėmės kurti naujas patrauklias , naudingas idėjas, kaip jas plėtoti, bei tobulinti. Dirbdami grupėse kūrėme trumpus video filmukus kurie turėtų pritraukti žmones, tikinčius tavo idėja, gal net norinčius prisidėti prie jos įgyvendinimo.

Viešasis kalbėjimas ir charizma

Vyko Rokiškio spalio 20-21 d.

Lektorius – Algirdo Viltrakis

Mokymo metu dalyviai mokėsi nugalėti viešojo kalbėjimo baimę, buvo supažindinti su metodais, kurie padeda lengviau išmokti teksto, gilinti žinias apie kūno kalbos valdymą.

Dalyvių atsiliepimai:

Eimantas Tūska:

„Man patiko, kad mokydamiesi išmokome kaip kontroliuoti mūsų baimę, išbandėme keletą„ pratimų “, išmokome vartoti kūno kalbą kalbant, taip pat kaip analizuoti auditoriją. Supratau, kad nereikia bijoti viešo kalbėjimo, ir nieko neatsitiks, jei ir padarysite klaidą. Mokymo metu mes išmokome kaip pasitikėti savimi , kai kalbame.

Mokymai "Organizacija + Aš"

Vyko rugsėjo 15-16 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų Vadovė – Justina Garbauskaitė.

Mokymų metu šnekėjome apie tai, kas yra įsitraukimas ir dalyvavimas, koks tarp jų yra skirtumas, kaip veiklose dalyvauti efektyviai. Dirbome grupėse ir kalbėjome ką reiškia „įsitraukti“, kodėl svarbu įsitraukti, kaip įsitraukti ir kas trukdo įsitraukti.

Pagrindinė mokymų užduotis buvo simuliacija visų grupių, esančių Rokiškio mieste (neaktyvaus jaunimo, aktyvaus jaunimo, jaunimo, kuris nori kurti AS, savivaldybės darbuotojų).

Mokymų dalyviai sužinojo visas Rokiškio rajone veikiančias jaunimo organizacijas.

Mokymai „Asmeninių planų kūrimas ir vykdymas"

Vyko ralandžio 27 – 29 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Audrius Laurutis

irbome grupėse ir individualiai tam, kad pagerintume socialines, asmenines kompetencijas. Mokymų metu tikrinome, testavome, griovėme vyraujančias įsitikinimų, prietarų ir žinojimų sistemas. Mokėmės kritiškai mąstyti ir sistemingai spręsti mokymų vadovo Audriaus Lauručio ir net mūsų pačių sugalvotas užduotis. Be viso to,  palietėme tokias temas kaip:

– Online įrankiai, padėsiantys struktūruoti darbus ir mokymąsi.

– Kas yra tikslas, rodikliai, kaip juos nusistatyti ir jų siekti.

– „Geriausios“, „blogiausios“ mano savybės.

– „Aš VS Aš“;

– Prioritetai. Vertybės. Baimės. Save išpildančios pranašystės. Įsitikinimai.

– Ribų nusistatymas.

Mokymai "Demokratijos paieškos"

Šiais laikais demokratija vis dažniau priimama kaip savaime suprantama duotybė. Žmonės taip dažnai varijuoja šiuo skambiu žodžiu, kad kartais užmiršta pasitikrinti ir nusistatyti kiek demokratiškas jis pats kaip žmogus ir kiek demokratiška aplinka, kurioje gyvena, veikia.

ESFA (Europos socialinio fondo agentūros), ES fondų finansuotas projektas „Demokratijos paieškos“ į mokymus ir susitikimus su sprendimų priėmėjais pakvietė 21 jauną žmogų  iš Rokiškio.

Lektoriai Audrius Laurutis, Lina Blaževičiūtė ir Algirdas Šaulys siekė padėti jauniems žmonėms pasiruošti susitikimams su savivaldybės administracijos ir tarybos nariais ir argumentuotai išsakyti nuomonę ir pasiūlymus jiems rūpimais klausimais. Tačiau Rokiškyje vykusios „Demokratijos paieškos“ buvo kur kas kompleksiškesnės. Jauni žmonės taip pat mokėsi raiškiai kalbėti, nebijoti kalbėti prieš auditoriją, argumentuotai dėstyti mintis, grafiškai jas atvaizduoti. Mokymuose jauni žmonės pasitikrino savo vertybes, požiūrius, tolerancijos lygį, ugdėsi socialines asmenines kompetencijas ir didino pilietinio aktyvumo kompetenciją.

Mokymai "Komandos formavimas ir bendradarbiavimas"

Vyko sausio 20 – 21 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovė – Justina Garbauskaitė.

Mokymų pradžioje buvome paklausti „Koks skirtumas tarp grupės ir komandos?“. Trumpai pagalvoję atsakėme: Grupė kaip ranka, o KOMANDA kaip kumštis. Tačiau mokymų eigoje dalyvaujant išbandymų pilnuose metoduose supratome, kad įgyvendinti tai nėra taip paprasta ir norint efektyviai dirbti kartu, svarbu pažinti ne tik kitus, bet ir save.

Pirmą dieną daugiausia laiko skyrėme savo apmąstymams. Kiekvienas apgalvojome atsakymus į klausimus susijusius su grupėmis, kuriose mes esame. Supratau, kad yra kelios žmonių grupės, kuriose aš esu nereikalinga ir turiu jų atsisakyti. Tą pačią dieną atlikome užduotis grupėse. Dienos pabaigoje vyko komandinių darbų aptarimas. Kitą dieną visi dirbome vienoje grupėje, ėjome į parduotuvę susirišę virvelėmis ir vykdėme užduotis. Mačiau žmonių šypsenas, keli net nusijuokė. Tikrai pakėlėme visiems praeiviams nuotaiką. Šių mokymų nauda net neabejoju. Tai padės man lengviau atsirinkiti žmones su kuriais norisi bendrauti, o kuriems skirti savo laiko nesinori.“,- savo patirtimi mokymuose dalinosi jaunųjų lyderių klubo narė Kamilė.

Savianalizės mokymai

Vyko sausio 6 – 7 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Ar kada esate rašę laišką sau?

Pabandykite. Tikriausiai pasijausite taip, kaip mes pasijautėme savianalizės mokymuose. Metodų įvairovė, paliečianti temas nuo darbo komandoje iki pačių giliausių asmenybės kampelių narstymo ir emocinio intelekto, suteikė galimybę ne tik daug sužinoti, bet ir mokytis naudojant praktines užduotis.

Supratome, kad kiekvienoje grupinėje užduotyje turime galimybę pasirinkti savo vaidmenis, o būtent šiuose mokymuose – stebėtojo arba lyderio. Taip pat pasiskirstę į grupeles pagal bendrus interesus (panašių kompetencijų lavinimą) turėjome pasiruošti ir pristatyti 30 min. trukmės pamokėlę atsižvelgiant į mokymų vadovo iškeltus reikalavimus, kas turi sudaryti pristatymo programą.  Ir tai tik viena iš užduočių, privertusių palikti komforto zoną ir paplūšėti idėjų generavime, o svarbiausia – realizavime, nes būtent per darbą komandoje galima puikiai suprasti kas esi, kaip elgiesi ir ką renkiesi daryti. Mokymus užbaigėme nuoširdžiu aptarimu, naudojant „Dixit“ korteles. Išgirdome daug skirtingų supratimų, kuriais pasipildėme savo mokymosi bagažą.

Mokymai „Jaunimo verslumas ir karjeros planavimas''

Vyko gruodžio 17-18 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Donatas Petrauskas .

Gruodžio 17 – 18 dienomis vyko Donato Petrausko vedami mokymai ,,Jaunimo verslumas ir karjeros planavimas“. Per šias dienas sužinojome, kaip save reprezentuoti, turėjome galimybę pasikapstyti po savo praeitį ir išskirti kompetencijas, kurias įgijome per tam tikras patirtis. Kitaip tariant, tai buvo puiki galimybė nevaržomai ,,pasigirti“, o po to šiuos ,,soft skill’us“ pristatyti per limituotą ir trumpą laiką.

Mokymai „Argumentavimo menas''

Vyko gruodžio 3 dieną, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Audrius Laurutis.

Gruodžio 3 dieną Jaunųjų lyderių klubo nariai dalyvavo Audriaus Lauručio rengtuose mokymuose ,,Argumentavimo menas“. Mokymų metu jaunuoliai mokėsi, kaip save tinkamai pristatyti auditorijai ir valdyti jos dėmesį. Lyderiukai taip pat sužinojo, kaip aiškiai ir konkrečiai formuluoti mintis, paruošti kūną kalbai, aiškinosi ir tobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius, kuriuose ,,buksuoja“, nagrinėjo kalbos įtaigumo subtilybes.

Mokymų seminaras ,,Interesų atstovavimas skirtingais lygiais''

Vyko lapkričio 13 dieną, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Lapkričio 13 dieną lyderiukai turėjo mokymų seminarą ,,Interesų atstovavimas skirtingais lygiais“. Susipažinome su interesų atstovavimo specifika, įgavome praktinių įgūdžių, kuriant interesų atstovavimo kampanijas ir sužinojome, kaip visa tai įgyvendinti. Be visa to išsikėlėme problemas, norėdami jas išspręsti ir pasidarėme dešimties punktų planą, kuris padės mums judėti tikslo link! Sakome mokymų vadovui Nerijui Miginiui už naujus suvokimus ir puikiai praleistą laiką!

Mokymai „Jaunimo politikos pagrindai.Galimybės.Įsitraukimas"

Šis savaitgalis mums buvo nuostabus ne tik dėl „Nusikaltimo Nežinoti 2“ žaidimo džiaugsmingo organizavimo, bet ir dėl dviejų dienų, praleistų mokymuose „Mokymai „Jaunimo politikos pagrindai.Galimybės.Įsitraukimas“. Tačiau mes taip pat daug daugiau mokomės už šių dalykų. Mes mokomės klausytis vieni kitų, rasti bendrą sprendimą, suteikti grįžtamąjį ryšį, kurstyti nepažįstamąjį žmogų kalbėti su juo ir nustatėme tikslą, kurį norėtume pasiekti prieš Kalėdas. Ačiū Nerijui Miginiui už nuostabią patirtį!

Jaunimo politikos mokymai

Vyko gegužės 6-7 dienomis, Rokiškyje.

Mokymų vadovas – Nerijus Miginis.

Gegužės 6-7  dienomis 18 jaunų žmonių, gilinosi ir gvildeno jaunimo politikos temą. Šiuose mokymuose, kuriuos vedė  jau gerai pažįstamas mokymų vadovas Nerijus Miginis dalyviai ne tik įgijo jaunimo politikos pagrindus, sužinojo kaip veikia šis mechanizmas, bet ir turėjo progą susipažinti vieni su kitais.

[porto_content_box skin=“quaternary“ bg_type=“featured-boxes-custom“ box_style=“featured-boxes-style-3″ box_effect=“featured-box-effect-3″ show_icon=“yes“ icon=“fa fa-child“]

Regioniniai projektai

[/porto_content_box]
[porto_content_box skin=“secondary“ bg_type=“featured-boxes-custom“ box_style=“featured-boxes-style-3″ box_effect=“featured-box-effect-3″ show_icon=“yes“ icon=“fa fa-calendar-check-o“]

Renginiai

[/porto_content_box]