[vc_row][vc_column][masterslider_pb alias=”regioniniai-projektai”][vc_empty_space height=”96px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion active_section=”1″ collapsible_all=”true”][vc_tta_section title=”2018″ tab_id=”1531309580310-e4ad15a6-d99a”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Projektas “Trashsitis“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektui skirta 6888 eurų.

Artėjant Kalėdoms mus pasiekė džiugi žinia, kad prieš metus startavusi Europos solidarumo korpuso programa pirmojo projektų kvietimo metu (2018 m. spalio 16 d.) pilnai finansavo Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „ Apvalus stalas“ teiktą projektą „Trashsitis“ (šiukšlių miestas). Jaunų žmonių komandos sunkus darbas ir laikas, praleistas vystant šią idėją, atsipirko – projektui buvo skirtas 6888€ finansavimas. Tad kitų – 2019 metų, laukiame nekantriai. Projektas tęsis visus metus, o veiklų bus tikrai labai daug! Mūsų laukia vasaros stovykla, mokymai, „zero waste“ vakarienė, šiukšlių rinkimo akcija – konkursas ir dar daug kitų renginių. Visa tai mes darome tam, kad žmones, o ypač jaunimą, supažindintume su viena aktualiausių šių laikų problemų – gamtos išteklių švaistymu. Kartais mes net nesusimąstome, kiek įtakos gali turėti traškučių pakelis, numestas per petį ar nusipirktas plastikinis buteliukas ir atsainiai paspirtas parke po suoliuku… Tikrai labai daug! Todėl projekto metu gilinsime žmonių žinias apie 3R‘s (Reduce, Reuse, Recycle – apie švaistymo mažinimą, pakartotinį panaudojimą ir perdirbimą), skatinsime prisidėti prie žemės tausojimo ir saugojimo. Žemė – mūsų namai, kuriais, deja, mes rūpinamės per mažai. Kad žmonės suvoktų, kokio mąsto tai problema, iš projekto metu surinktų šiukšlių, statysime „mini Rokiškį“. Jeigu nieko nekeisime, būtent toks miestas mūsų laukia ateityje. Visa projekto grupė su nekantrumu laukia „Trashsitis“ pradžios ir yra pasiruošusi kibti į darbus! Projekto organizuojamose veiklose lauksime jūsų, nes – nuo ko pradėsime keisti pasaulį, jei ne nuo savęs![/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6732″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Vasaros stovykla “NePėsti“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Stovykla ‘NePėsti’ 08.19 – 08.24 👣

Apie įspūdžius skaityk:

 

http://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/jaunimas/stovykla-ne-psti-uteko-vos-ei-dien-kad-stovyklos-dalyviai-tapt-viena-didele-eima-nuotrauk-galerija

[/vc_column_text][vc_images_carousel images=”6731,6730″ img_size=”large”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6713″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Vasaros stovykla “100×100“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektui skirta 500 eurų.

Stovykloje buvo siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, įsitraukimą į visuomenines organizacijas, pabrėžta savanorystės svarba. Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio proga 24 jauni žmonės įveikė 100 kilometrų įvairiais keliavimo būdais: pėsčiomis, baidarėmis, dviračiais. Stovyklos dalyviai neformalių metodų pagalba ugdė kritišką mąstymą, įgijo lyderystės, darbo komandoje, sprendimų priėmimo, viešo kalbėjimo įgūdžių.

Stovyklos dalyviai pasidalino įspūdžiais ir įsimintiniausiomis akimirkomis

„Smagu matyti jaunus žmones, kurie pasiryžta organizuoti stovyklą“, – kalbėjo stovyklos dalyvis Ignas Dainys, kuriam plaukimas baidarėmis bei naktinis žygis paliko didelį įspūdį. „Naktinis žygis parodė, kokie iš tikrų yra žmonės – stebėjau, kaip jie elgiasi tam tikrose situacijose, kokią įtaką daro įvairiausios užduotys.“ – kalbėjo jis.

 

Erikai Leitonaitei įsiminė be galo nuoširdus bendravimas: „Galėjau prieiti prie bet kurio žmogaus ir surasti bendrų pokalbio temų.“ Be viso to, mergina išmoko nepasiduoti pusiaukelėje, drąsiai išsakyti savo nuomonę.

 

Gabija Miškeliūnaitė įveikė baimę ir nusprendė užsiregistruoti į stovyklą. Mergina džiaugiasi, nes atminty išliko neišdildomų įspūdžių. „Naktinio žygio metu sužinojau daug naudingų dalykų, atrodo, visai nereikšmingų. Pavyzdžiui, norint geriau orientuotis esamoje teritorijoje, reikia pakelti akis į dangų!“ – įspūdžiais dalinosi ji.

 

„Matydavau, kaip iniciatyvinė grupė bendrauja tarpusavy ir be jokios abejonės nusprendžiau leisti jiems spręsti vieną mano gyvenimo savaitę stovykloje. Fizinė ištvermė, savianalizė ir komandinis darbas, maniau, yra geriausia, ką galiu sau duoti.

Savaitė fizinės ir emocinės ištvermės patikrinimų, juoko, šokių, „tarzankių”, skaniausių–neskaniausių makaronų, miego palapinėje, apsimiegojusių veidų ir naktinių maudynių ežere parodė, kad laimę galima rasti paprasčiausiuose dalykuose: ryšiuose su žmonėmis, gamtoje, kojų skausme ir emociniuose lūžiuose.

 

Esu be galo dėkinga, kad turiu tokius nuostabius draugus, kurie imasi iniciatyvos ir sukuria dalykus, kurie visam laikui keičia žmones ir jų gyvenimus.“ – atsiminimais dalinosi Greta Minkevičiūtė.

Stovyklos iniciatyvinės grupės nariai pasidalino savo įspūdžiais

Kai manęs paklausė, ar noriu organizuoti stovyklą, nė akimirkos nelaukęs sutikau. Žinojau, kad reikės labai daug atsakomybės ir laiko, bet atsisakyti negalėjau. Man dar tik penkiolika, o aš turėjau galimybę organizuoti stovyklą – esu be galo laimingas.“ – kalbėjo Rokas Kaulakis.

 

„Stovykla buvo vasaros įvykis, kurio nepamiršiu ilgai. Jau vasario mėnesį pradėjome organizuoti stovyklą. Savo laisvalaikį skyriau projekto rašymui, idėjų generavimui, metodų ieškojimui, bendravimui su partneriais ir kitam organizaciniam darbui. Rezultatas mane nustebino: dalyviai buvo laimingi. Kartu su iniciatyvine grupe nepamiršome, kad 2018 m. yra Lietuvos šimtmečio metai, todėl norėjome tai paminėti. Mūsų tikslas buvo nukeliauti 100 km įvairiais keliavimo būdais – pasiekėme tai per 7 dienas. Didžiausią ir neišdildomą ispūdį stovyklos metu man paliko dalyvių bendravimas. Dėka įtemptos programos, komandos formavimo metodų visi dalyviai labai greit susibendravo, nepastebėjau nė vieno nepritapusio. Tai buvo didžiulis mano vasaros nuotykis, už kurį padėkoti pirmiausia turiu sau.“ – stovyklos organizavimo patirtimi dalinosi Ernestas Jasiūnas.

 

„Tapti organizatoriumi, o ne dalyviu buvo visiškai spontaniška idėja. Pasisiūliau nieko negalvojęs – norėjau išbandyti kažką naujo. Projekto rašymo metu pradėjau suvokti, kokia atsakomybė tenka organizuojant stovyklą. Dabar galiu drąsiai sakyti, kad to visiškai nesigailiu, nes dirbau su nuostabia komanda ir įgavau labai daug naudingos patirties. Įspūdį paliko stovyklos metu pasikeitęs kai kurių dalyvių mąstymas, jų elgsenos, atvirumo refleksijų metu pokyčiai. Manau, kad po šios stovyklos atradau daug naujų ir įdomių žmonių, kuriuos galėčiau drąsiai vadinti sau artimais draugais.“ – kalbėjo Ąžuolas Rudnickas.

 

„Stovyklos organizavimas man nėra nauja patirtis, tačiau kiekvieną kartą randu ką iš to pasiimti. Galiu drąsiai teigti, jog prisidėjimas prie organizacinės grupelės man yra daug malonesnis nei buvimas tik dalyve. Atsakomybės jautimas už kiekvieną dalyvį išstuma iš komforto zonos, tampi žmogumi, kuris priima svarbius sprendimus ne tik už save, bet ir už likusius 23 dalyvius. Tai leidžia augti, mokytis iš klaidų arba iš labai gerų sprendimų. Keliaujanti stovykla buvo iššūkis tiek fiziškai, tiek emociškai. Niekada negalvojau, kad per dieną nueiti daugiau nei 20 km daro įtaką emocijoms, nuo kurių tampi priklausoma. Dar kartą supratau, kokia svarbi yra komanda, su kuria dirbi. Buvo gera jausti, kaip visi tampame daug vieningesni ir pasiryžę kovoti vienas už kitą. Labiausiai įstrigo kai kurių dalyvių prasiplėtęs požiūris, atradimai. Manau, jog stovyklos tikslas įgyvendintas su kaupu.“ – pasakojo Aistė Lukoševičiūtė.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2017″ tab_id=”1463852968766-5d2ff4ec-f67a”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6301″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”JLK stovykla „Nuo nulio“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]JLK  stovykla „Nuo nulio“: nauji išgyvenimai, patirtys bei atradimai

Sunku sakyti, kad vasara skaičiuoja paskutiniąsias dienas, užleisdama vietą lietingam orui, ilgoms naktims ir krentantiems nuo medžių lapams. Gaila, bet šiltasis sezonas visai pamiršo, koks jis turėtų būti. Taikstytis ir ieškoti bendros kalbos teko su kaprizinga vasara, kuri dažnai nuspręsdavo pašmaikštauti – netikėtai tapdavo vėsi, lietinga, vėjuota ir apsiniaukusi. Nepaisant to, toks oras suburdavo, suartindavo ir ragino stovyklos dalyvius laikytis šalia vienas kito, kad pleduku pasidalintų kuo daugiau žmonių. Jaunimas teikė paraišką stovyklai „Nuo nulio“, kurį finansavo Rokiškio rajono savivaldybė iš vaikų r jaunimo socializacijos programos. Ši stovykla buvo skirta ne tik geram laiko praleidimui. Joje keitėsi mąstymas, išgyventos naujos patirtys bei gauta be galo daug naudos.

Stovykla – vienas didelis nuotykis[/vc_column_text][vc_btn title=”Skaityti plačiau” color=”success” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.apvalusstalas.lt%2Fjlk-stovkla-nuo-nulio%2F||”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6292″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apvalus stalas“ vasaros stovykla „Į kairę / Į dešinę“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Stovykla „Į kairę / Į dešinę“ įteikė trūkstamą dėlionės detalę, kuri leido išvysti šiek tiek daugiau nei iki stovyklos pradžios. Rugpjūčio 16 – 20 dienomis Žiūkeliškių kaime įvyko daug gražių ir nepamirštamų dalykų. Stovyklos dalyviai bei organizatoriai pasidalino įspūdžiais, įsimintinomis akimirkomis ir atradimais, kurie negailestingai sujaukė vidinį pasaulį, privertė į viską pažiūrėti kitu kampu ir pažinti save iš naujo.[/vc_column_text][vc_btn title=”Skaityti plačiau” color=”success” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.apvalusstalas.lt%2Fi-kaire-i-desne%2F||”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6267″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Stovykla ,,Atjunk“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Viskas, kas vyko pastarąją savaitę, neleido per daug atsikvėpti, drąsino lipti iš komforto zonos ir pamiršti pačius įvairiausius nuogąstavimus. Ištrūkome į visai kitą aplinką, kur technologijos bei socialiniai tinklai nelipo ant kulnų. Įgavome naujos patirties, įgūdžių, kurie seniai kirbėjo nuo noro išlipti į dienos šviesą. Pajutome vidinę laisvę, atgaivą, nuosmūkius bei staigius pakilimus. Daugybė dalykų provokavo pasiduoti, bet mes tik dar labiau sustiprėjome, užsiauginome „storesnę odą“ ir žingsnis po žingsnio judėjome link komandos, kuri nebuvo tik pavienių grupelių susirinkimas geram laiko praleidimui.
„Atjunk“ stovyklos metu nuo birželio 26 d. iki pat liepos 2 d. patyrėme labai daug. Net pati menkiausia smulkmena prisidėjo prie galutinio rezultato.[/vc_column_text][vc_btn title=”Skaityti plačiau” color=”success” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.apvalusstalas.lt%2Fstovyklaatjunk%2F||”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6257″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Projektas „Laiko blykstė“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Socialinės apsaugos ir darbo ministerija finansavo RJOS „Apvalus stalas“ projektą „Laiko blykstė“

Projekto tikslas – stiprinti jaunimo identitetą ir domėjimąsi savo krašto istorija, atskleisti ir ugdyti Rokiškio jaunimo kūrybinį potencialą, skatinant jaunimo aktyvumą ir pilietiškumą.

Projekto  idėja – sugretinti įvairių laikų fotografų darytas Rokiškio miesto kraštovaizdžio, architektūros fotografijas, pavaizduotus istorinius įvykius, vietoves, istorines asmenybes. Aktualiai ir naujai per fotografijas, parodas, kūrybines dirbtuves supažindinti jaunimą su miesto istorijos raida, taip skatinti jaunimą domėtis fotografijos meno sritimi, savo krašto istorija.

Projekto dalyviai tyrinės senąsias istorines fotografijas, tuometinių fotografų kūrybą, fotografijos istoriją, stengsis išsiaiškinti pavaizduotus istorinius įvykius, istorines asmenybes, vietoves, architektūrą. Išsirinkę sau patinkančius objektus/vietas, jų pokyčius fotografuos savo išmaniaisiais telefonais. Meninės fotografijos dirbtuvių metu dalyviai fotografuos, susipažins su technikomis, atlikimu, diskutuos, vertins save ir kitus, mokysis kritiškai mąstyti ir išsakyti savo nuomonę.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6245″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Projektas ,,reStratras“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Socialinės apsaugos ir darbo ministerija finansavo RJOS „Apvalus stalas“ projektą „reStartas“

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Rokiškio rajono mokiniams ugdytis socialinius įgūdžius, kelti kūrybiškumo ir verslumo kompetencijas, būtinas sėkmingam mokymosi krypties, profesijos ir / ar darbinės veiklos pasirinkimui, taip didinant galimybę įsitraukti į darbo rinką.

Projektu siekiama atkreipti dėmesį į verslumo, kūrybiškumo ir socialinių įgūdžių tobulinimo svarbą, skatinti jaunimo užimtumą, stiprinti motyvaciją. Visos projekto metu vykdomos veiklos bus nukreiptos į galutinį rezultatą – ugdyti asmenybę, gebančią savarankiškai ir aktyviai veikti, mokančią gyventi visuomenėje, pagrįstoje rinkos ekonomikos sąlygomis.

Projekto partneriai:

  1. Rokiškio darbo birža;
  2. Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras
  3. Rokiškio verslo klubas;
  4. Rokiškio technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6079″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”,,Kosmosas“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektas vykdomas 2016-2017 metais.

Finansavimas gautas iš Gintaro Steponavičiaus fondo. Projektui skirta 400 €.

Projekto tikslas – įtraukti jaunimą į savanorišką visuomeninę veiklą, plėsti suvokimą apie pilietiškumą, jo svarbą bei ugdyti sąmonigą ir aktyvų jauną žmogų Rokiškio rajone.

Projekto uždavinai:

 [/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2016″ tab_id=”1487600389478-dd1b183c-e69d”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5701″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”,,RJOS “Apvalus stalas“ veiklos efektyvumo didinimas ir kokybės gerinimas“ kofinansavimas” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Rokiškio rajono savivaldybės. Projektui skirta 2427 €.

Projekto tikslas – įgalinti Rokiškio jaunimą tinkamai atstovauti savo interesus, tobulinti jaunimo politiką formuojančių institucijų veiklą bei aktyviai dalyvauti priimant aktualius sprendimus, spręsti jaunimui aktualias problemas, sudarant galimybes jauniems žmonėms gyventi ir realizuoti save Rokiškio rajone.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5703″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”,,RJOS “Apvalus stalas“ veiklos efektyvumo didinimas ir kokybės gerinimas“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektas vykdomas 2016-2017 metais.

Finansavimas gautas iš JRD. Projektui skirta 16180 €.

Projekto tikslas – įgalinti Rokiškio jaunimą tinkamai atstovauti savo interesus, tobulinti jaunimo politiką formuojančių institucijų veiklą bei aktyviai dalyvauti priimant aktualius sprendimus, spręsti jaunimui aktualias problemas, sudarant galimybes jauniems žmonėms gyventi ir realizuoti save Rokiškio rajone.

Programos metu bus sudarytos sąlygos jaunimui įgyti reikiamus įgūdžius tinkamam atstovavimui, taip pat įgalinsime jaunus žmones efektyviai spręsti savo problemas bei kompetetingai reaguoti į valdžios siūlomus pokyčius, susijusius su rajono jaunimo interesais.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6067″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Stovykla “Stipresnis aš!“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Nori nepamirštamos vasaros? Svajoji apie ilgus vakarus prie laužo draugų apsuptyje? Prisijunk prie septinių dienų keliaujančios stovyklos – “Stipresnis Aš!”. Kviečiame tave aktyviai praleisti laiką su šauniais žmonėmis, kartu sportuoti bei daugiau sužinoti apie sveiką gyvenseną. Tavęs laukia naktinis žygis, “Mini olimpinės žaidynės”, joga, meditacija, ekskursija Ilzenbergo dvaro biodinaminiame ūkyje bei kitos veiklos susijusios su sveika gyvensena.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”6068″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Stovykla “Būk“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Jaunimui vasara – tai atostogų, stovyklų ir naujų nuotykių metas. Norėdami šį ypatingą metą praleisti ypatingai, lyderiukai kiekvieną vasarą organizuoja žygius, stovyklas arba vykdo kitokius projektus. Birželio 20-25 dienomis vyko Jaunųjų Lyderių klubo organizuojama stovykla „Būk!“.

Stovykla vyko Žiūkeliškių turistinėje bazėje. Per šešias dienas dalyviai pagilino žinias apie sveikatingumą, aktyvaus laisvalaikio bei gamtosaugos svarbą, sutiko naujų draugų, plaukė baidarėmis Šventosios upe. „Džiaugiuosi, kad organizuodami šią stovyklą skatinome jaunimą kūrybiškiau žvelgti į gamtą ir jos išteklius. Stovyklos metu vykdėme daug su ekologija ir gamtosauga susijusių veiklų: kūrėme įvairius kasdieninėje buityje pritaikomus prietaisus, gaminomės pramogoms gamtoje naudojamą inventorių“,- sakė viena iš stovyklos organizatorių Ieva Gaigalaitė.

Vienas iš didžiausių nuotykių buvo naktinis žygis. Kur gali rasti geresnę vietą nei miškas, geresnį laiką nei naktis ir geresnę priemonę nei žygis, tobulinti orientavimosi aplinkoje bei bendradarbiavimo įgūdžius, geriau pažinti save, įveikti savo baimes, o žmones suvienyti į vieną didelę komandą?

Stovyklos „Būk!” veiklos buvo paremtos neformaliu ugdymu. Mane labai džiugina, kad stovykloje dalyvavo nemažai „žalių“ žmogeliukų, kurie dar nebuvo rimtai susidūrę su neformaliu ugdymu. Stovykla buvo puikus pirmasis žingsnis. Kiekvienas dalyvio naujas supratimas ar atradimas man buvo labai svarbus ir atnešė ne ką mažiau laimės, nei mano pačios patirtys“,- kalbėjo viena iš stovyklos organizatorių Asta Jasiūnaitė.

Man ši stovykla suteikė labai daug. Susipažinau su daug įdomių ir nuostabių žmonių. Būtent tie žmonės ir refleksijos po įvairių veiklų padėjo man žvelgti į viską daug giliau, pozityviau. Pasikeitė mano mąstymas, gavau didžiulę dozę motyvacijos tobulėti visapusiškai. Stovykloje netrūko nieko: nei juoko, nei nuoširdžių pokalbių, apmąstymų, poilsio, nuotykių. Dar niekada nesu turėjusi tiek daug teigiamų emocijų, esu be galo laiminga. Buvo labai gaila išvykti. Noriu pasakyti nuoširdų ačiū organizatoriams ir dalyviams“,- savo įspūdžiais dalinosi stovyklos dalyvė Agnė Marcinkevičiūtė.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2015″ tab_id=”1463943310228-aeae9b87-af0c”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5242″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”3K (Ko aš noriu? Ką aš galiu? Ko reikės?)” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.Projektui skirta 3000 €.

Projekto tikslas – skatinti  Rokiškio jaunimo NVO, verslo ir savivaldybės įstaigų bendradarbiavimo tinklų kūrimą, sprendžiant jaunimui aktualius klausimus, susijusius su darbiniu užimtumu Rokiškio rajone.

Projekto partnerėmis sutiko būti šios įmonės /įstaigos: AB „Rokiškio sūris“; UAB „Lašų duona“ ; UAB „Aila“ ; Panevėžio teritorinė darbo birža Rokiškio skyrius; Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras ; UAB „ROKVESTA plius“ ; Rokiškio PASPC.

Į projektą planuota įtraukti 50 dalyvių, tačiau dėl didelio susidomėjimo projektu į veiklas įtraukėme   88 unikalius motyvuotus 9-12 klasių mokinius.

Projekto metu vykdytos šios veiklos:

  1. Surengtas susitikimas su projekto partneriais, kurio metu  pristatytas projektas „3 K“.
  2. Surengėme 2 informacinio pobūdžio seminarus „Ko aš noriu? Ką aš galiu? Ko reikės?“, kurių metu projekto dalyviai turėjo galimybę geriau pažinti save, savo asmenines savybes, gabumus, interesus.
  3. Išvyka į UAB „Rokiškio sūris“, kurios metu projekto dalyviai susipažino su maisto technologo, pamainos meistro, IT specialisto, elektros inžinieriaus, ekonomisto darbu, pabendravo su tos srities specialistais,  gavo daug naudingų patarimų, įsivertinto savo galimybes dirbti tokį darbą.
  4. Išvyka į UAB“ROKVESTA Plius“, kurios metu projekto dalyviai susipažino su apskaitininko, buhalterio bei finansininko darbu. Susipažino su buhalterinės apskaitos programomis, sužinojo skirtumus tarp apskaitininko, buhalterio ir finansininko darbo.
  5. Išvyka į UAB „Lašų duona“. Jos metu projekto dalyviai iš arčiau susipažino su kepėjo darbu, Pamatė visą technologinį duonos kepimo procesą. Dalyviai buvo supažindinti su kepyklos darbe naudojamais įrengiamais, jų veikimo principu. Vaikinams mechaninėse dirbtuvėse buvo praktiškai parodyti mechanizatoriaus, šaltkalvio darbų specifika.
  6. Išvyka į Rokiškio PASPC. Jos metu projekto dalyviai  susipažino su gydytojo –terapeuto, vaikų gydytojo, kiniziterapiauto darbo specifika. Gydytojai maloniai papasakojo, kokių savybių reikia turėti norint dirbti tokį darbą, su kokias sunkumais susiduria darbe, pasidalino medicinos studijų ypatumais. Projekto dalyviai veiklos metu susipažino su laborantės , biochemijos laboratorijos darbuotojų, slaugytojos bei paramediko darbu. Turėjo galimybe pamatyti kaip atlieka kardiograma, daromas gydomas masažas bei mankšta, iš arti apžiūrėti greitosios med. pagalbos automobilį bei susipažinti su ten esančia įranga. Greitosios med. pagalbos felčerė papasakojo apie savo darbo ypatumus ir kuo jis skiriasi nuo paprastos slaugės darbo.
  7. Išvyka į UAB „Aila“ Jos metu projekto dalyviai susipažino su staliaus, apdailininko darbu medžio apdirbimo įmonėje.
  8. Surengtas seminaras bendradarbiaujant su Rokiškio darbo birža „Darbo rinkos tendencijos ir įsidarbinimo galimybės“, kurio metu projekto dalyviai buvo supažindinti su darbo rinkos tendencijomis, pristatytas profesijų žemėlapis, kuriuo  remiantis  projekto dalyviai galės tinkamai rinkti profesiją, atkreipdami dėmesį į profesijos populiarumą ir paklausą.Taip pat seminaro metu projekto dalyviai atliko testą apie profesijų pasirinkimą, ir sužinojo kokią profesija kam tinka.
  9. Išvyka į Panevėžio kolegiją. Praktinio mokymo centro vadovas supažindino projekto dalyvius  su praktinėmis laboratorijomis, Studijų ir karjeros centro konsultantė pristatė studijų programas, atsakė ė mokinių klausimus. Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovė informavo apie Erasmus+ galimybes studijuojant. Studentų atstovybės nariai pasidalino studentiška patirtimi Panevėžio kolegijoje.
  10. Galutinis projekto aptarimas, kurio metu projekto dalyviai pasidalino įgauta patirtimi, išsakė nuomone apie projekto privalumus ir trūkumus.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5264″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Jaunimo savaitė Rokiškyje“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektas  vyko gegužės 6–9 dienomis, Rokiškyje.

Projekto tikslas – atskleisti jaunimo srities neformalaus ugdymo metodais įgyjamų kompetencijų svarbą užtikrinant sėkmingą jauno žmogaus ateitį.

Projekto  metu surengti 3 renginiai:
Idėja +. Renginys- konkursas, kurio metu jauni žmonės pristatė savo idėjas, kurios prisidėtų prie sėkmingos vietos jaunimo bendruomenės plėtros ir aktualių problemų sprendimo būdų.
Diskusija su politikais. Diskusija su politinių sprendimų priėmėjais, jaunimo reikalų koordinatorium, jaunimo darbuotojais, jaunimo ir verslo atstovais bei kitomis suinteresuotomis pusėmis apie neformaliojo ugdymo sistemos ir jo pripažinimo bei vertinimo strategijos kūrimą, jos svarbą, naujų idėjų įgyvendinimo galimybes.
Orientacinis žygis. Žygio metu dalyviai turėjo galimybę atlikti įvairias užduotis, kurios sustiprino komandinio darbo dvasią.Dalyviai negalėjo praleisti nė vienos nuorodos, padedančios pasiekti tikslą, bet tuo pačiu metu galėjo matyti, girdėti, užuosti bei prisiliesti prie gamtos suvokdami jos grožį.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5247″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”,,Iššūkis ant ratų“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Rokiškio rajono savivaldybės. Projektui skirta 250 €

Projekto tikslas – supažindinti jaunimą su Rokiškio kultūra ir istorija, ugdyti pilietiškumą, atskleisti savo krašto istorijos žinojimo svarbą bei skatinti jaunimo dalyvavimą savanoriškose veiklose.

Žygis ,,Iššūkis ant ratų” neapsiribojo tik važiavimu dviračiais, bet ir skatino pažinti save, atrasti bei įveikti baimes. Dalyvaudami projekte jauni žmonės tapo komanda, kuri nepabijojo įveikti sunkų patyriminio žygio maršrutą, neišsigando lietaus, šalčio.

Jaunuoliai išmoko lengviau bendrauti, atsikratyti stereotipų,įgijo lyderio savybių, darbo komandoje patirties, socialinių įgūdžių. Išmoko išsikelti ir įgyvendinti tikslus, suprato sveikos gyvensenos principus, bei ugdė fizinę bei dvasinę valią. projekto įgyvendinimas prisidėjo prie jaunimo užimtumo gerinimo, taip pat  praplėtė patrauklių veiklų jaunimui spektrą Rokiškio rajone.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5254″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”RJOS “Apvalus stalas“ veiklos kokybės gerinimas” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Rokiškio rajono savivaldybės. Projektui skirta 290 €.

Projektas tikslas – įgalinti Rokiškio jaunimą tinkamai atstovauti savo interesus, tobulinti jaunimo politiką formuojančių institucijų veiklą bei aktyviai dalyvauti priimant aktualius sprendimus.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5255″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Sveikai augu“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Rokiškio rajono savivaldybės. Projektui skirta 150 €.

Projekto tikslas – didinti jaunimo fizinį aktyvumą ir skatinti juos propaguoti sveiką gyvenimo būdą, atsisakant žalingų įpročių.

Profesionalių lektorių pagalba projekto dalyviai turėjo galimybę išbandyti savo ištvermę ir fizinį pasirengimą, ugdyti kompetencijas, kurios padeda jaunuoliams tobulėti kasdieniame gyvenime, sužinojo apie sveiko gyvenimo būdo naudą bei žalingų įpročių žalą.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5244″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Ne kalbėk, o daryk“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Rokiškio rajono savivaldybės. Projektui skirta 290 €.

Projekto tikslas – padėti jaunimui sėkmingai integruotis visuomenėje, ugdant jų iniciatyvumo ir kūrybiškumo įgūdžius, skatinant savanorystę bei turiningą laisvalaikį.

Per kūrybines veiklas, jauni žmonės susipažino su  Rokiškio rajono jaunimo organizacijų vykdoma veikla. Dalyviai pamatė visą NVO “virtuvę” iš arčiau, apie ją išgirdo iš “pirmų lūpų”.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5243″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Mes ateinam“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš G. Steponavičiaus fondo. Projektui skirta 200 €.

Projekto  tikslas  – ugdyti jaunimo iniciatyvumo ir kūrybiškumo įgūdžius, skatinti saviraišką, savanorystę, bei skatinti jų pilietinę veiklą mieste.

Savo tikslų siekėme per patraukliausią jaunimui būdą – muziką. Pritraukus papildomų lėšų iš rėmėjų bei kitų fondų į festivalį “mes ateinam” koncertuoti galėjome pakviesti net 7 grupes, propaguojančios kokybišką, gyvą roko muziką. Ant scenos pasirodė grupės iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2014″ tab_id=”1463943177160-0557f591-c0f5″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5705″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„RJOS „Apvalus stalas“veiklos kokybės gerinimas “” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektas vykdomas 2014-2015 metais.

Finansavimas gautas iš JRD. Projektui skirta 6487,48 €.

Projektas tikslas – įgalinti Rokiškio jaunimą tinkamai atstovauti savo interesus, tobulinti jaunimo politiką formuojančių institucijų veiklą bei aktyviai dalyvauti priimant aktualius sprendimus.

Programos metu sudarėme sąlygas jaunimui įgyti reikiamus įgūdžius tinkamam atstovavimui, taip įgalindami jaunus žmones efektyviai spręsti savo problemas bei kompetetingai reaguoti į valdžios siūlomus  pokyčius, susijusiuis su rajono jaunimo interesais. Projekto metu jaunimas įgavo darbui ir aktyviam įsitraukimui į visuomeninį bei politinį gyvenimą reikalingas kompetencija.

Skatinome kaimo vietovių jaunimą, mokyklų savivaldas ir jaunimo organizacijas aktyviai įsitraukti į jaunimo politikos formavimą bei įgyvendinimą Rokiškio rajone. Įgyvendinome veiklas, skirtas viešinti AS organizacijų veiklą ir veiklos rezultatus, skatinačius jaunus žmones įsitraukti į jaunimo organizacijas ir savanorišką veiklą.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2013″ tab_id=”1462383600517-1e18fc02-aab6″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5260″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Projektas “Žemė. Ugnis. Vanduo. Oras“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektas vykdomas 2013-2014 metais.

Finansavimas gautas iš ES programos ” Veiklus jaunimas”. Projektui skirta 15527,80 Lt (4497.16 €) 

Penki veiklūs jaunuoliai, susibūrę į iniciatyvinę grupę, vasaros metu vykdė projektą “Žemė. Ugnis. Vanduo. Oras.”, kurio metu įgyvendino pagrindines veiklas – žygius, skirtus Rokiškio Jaunimo Organizacijų Sąjungos narių organizacijų jaunimui ir Rokiškio jaunuoliams, norintiems įsitraukti į jaunimo veiklą ir susipažinti su jaunimo politika.  Projekto tikslas -gerinti jaunimo organizacijų bendradarbiavimą ir veiklos kokybę, ugdant jaunimui reikalingas kompetencijas. Projekte siekėme ugdyti keturias svarbiausias kompetencijas: savęs ir kitų pažinimo, konfliktų valdymo, darbo komandoje, sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo, sulyginę jas su keturiomis stichijomis: žeme, oru, ugnimi ir vandeniu.
Pirmasis žygis buvo bandomasis – skirtas projekto inicatyvinei grupei, trukęs 3 dienas, Anykščių rajone, Andrioniškio kaime. Jo metu iniciatyvinė grupė išbandė įvairias kritines situacijas, kurios gali įvykti veiklų metu, sužinojo jų sprendimo būdus, mokėsi pirmosios pagalbos pagrindų, išmokome naudotis visomis žygyje reikalingomis priemonėmis, tokiomis kaip kompasas, žemėlapis, kurios užtikrino, tai kad dalyviai nepasiklydo ir nepakliuvo į pavojingas situacijas. Antrasis – patyrimins žygis truko 9 dienas, Anykščių rajone, Andrioniškio kaime, kurio metu su profesionalaus lektoriaus pagalba 17 dalyvių ir 5 iniciatyvinės grupės nariai turėjo galimybę ugdyti visas veiklų metu norimas įgyti keturias kompetencijas, kurios padėjo jaunuoliams tobulėti kasdieniame gyvenime. Dalyviai rašė dienoraštį, kuriame fiksavo savo patirtį, savijautą ir išmokimus. Taip pat buvo filmuojami video dienoraščiai, kurie leido išsaugoti naudinga patirtį. Po žygio dalyviai įgytas kompetencijas ir įgūdžius naudoja savo veikloje taip pat dalinasi gerąja patirtimi su bendraamžiais.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5251″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Kaimo bendruomenių veiklos kokybės gerinimas ir kompetencijų ugdymas“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš ES programos “Leader 12” Projektui skirta 47914,00 Lt(13876.85 €).

Projekto tikslas – mokomųjų veiklų metu, dalintis gerąją projektų rengimo ir įgyvendinimo patirtimi, skatinti ir stiprinti Rokiškio rajono kaimo bendruomenių aktyvią veiklą, atskleisti vietos bendruomenių vaidmenį bei galimybes įtakoti saugios kultūrinės, socialinės aplinkos plėtrą kaimo vietovėse.

Projekto metu informavome kaimo bendruomenes apie projektų teikimo galimybes ir išsiaiškinome kokių kompetencijų stinga aktyviai projektiniai veiklai vystyti. Kėlėme kaimo bendruomenių kompetencijas organizacijos strateginio valdymo ir projektų rašymo srityse bei ugdėme bendruomenių narių gebėjimus mokytis ir kartu pritaikyti gautas žinias, didinome bendruomenių narių aktyvumą ir kuriant palankią socialinę kultūrinę aplinką. Užtikrinome projekto matomumą, kaimo bendruomenių įsitraukimą ir rezultatų sklaidą. Skleisti mokomųjų veiklų metu įgytą patirtį

Projekto metu vykdytos veiklos:

  1. Informaciniai seminarai kaimo bendruomenėms (10 seminarų). Informacinių seminarų metu kaimo bendruomenių nariai susipažino su aktyvios veiklos galimybėmis ir galimais jos finansavimo šaltiniais.
  2. Dviejų dienų praktiniai mokomieji seminarai, skirti kiekvieno kaimo situacijos analizei ir problemų sprendimui (10 seminarų).
  3. projekto dalyvių apklausa ir mokymų efektyvumo vertinimas.
  4. Finalinės gerosios praktikos dalinimosi konferencija Rokiškio mieste.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2012″ tab_id=”1531309575858-3ef52daf-09fa”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5256″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„T.A.I.P! – Tobulėk, auk, išmok, pažink!“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Projektui skirta 500 Lt(144.81 €).

15 jaunų žmonių šio projekto metu buvo skatinami įsitraukti į visuotinę veiklą, bei ugdomas jų pilietiškumas ir skatinamas jų kūrybiškumas.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5699″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Rokiškio jaunimo organizacijų įgalinimas aktyviai ir kryptingai veiklai” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš JRD.
Šio projekto metu buvo:
-Stiprinamos RJOS „Apvalaus stalo“ organizacijos narės .
-Formuojamas patikimos, jaunimo organizacijų interesams atstovaujančios regioninės jaunimo organizacijų tarybos įvaizdis.
-Formuojama vietinė jaunimo politiką ir prisidedama prie jos įgyvendinamo.
-Atstovauja savivaldos jaunimo interesams vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2011″ tab_id=”1462383602195-8a849429-ab13″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5252″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”,,L.O.S.T.“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Rokiškio rajono savivaldybės( 145 € )

Žygyje dalyvavo 16 jaunų žmonių, kurie projekto metu išmoko pagrindinių turizmo įgūdžių, įgavo komandinio darbo patirties bei  suprato komandos svarbą, ugdėsi fizinę ir dvasinę valią, rėmėsi sveikos gyvensenos principais – mankšta bei subalansuota mityba. Projekto metu vyko orientacinis žygis, kurio metu jaunuoliai ugdė erdvinį mąstymą, susipažino su Rokiškio rajono gamta,o naktinio žygio metu jie išbandė save ekstremaliomis sąlygomis.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2009″ tab_id=”1463951957552-471886d5-e87b”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5269″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”S.T.T.(Stiprėk. Tvirtėk. Tobulėk)” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš ES programos “Veiklus jaunimas”. Projektui skirta 29936 Lt(8670 €).

Projekto iniciatyvinė grupė , vasaros metu rengė tris patyriminius žygius Rokiškio rajone. Vieno žygio trukmė 2-4 dienos. Projekto tikslas – jaunimui priimtinais bei patraukliais neprofesionalaus sporto metodais ir būdais į jaunimo veiklą įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių, skatinti jų domėjimąsi aktyviu laisvalaikiu bei propaguoti sveiką gyvenseną, stiprinti save tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Projekte svarbiausia dalis buvo skirta jaunimo tobulėjimui, iniciatyvai, aktyviam sportui, sveikai gyvensenai, kaip metodą pasitelkiant ekstremalius patyriminius žygius, kurių metu dalyviai turėjo galimybę ekstremaliose situacijose ir sąlygose išbandyti savo fizinę ir psichologinę ištvermę, suprasti, kas yra komanda, įveikti iššūkius, analizuoti save, išmokti pasitikėti kitais, išeiti iš komforto zonos, mokytis, augti ir tobulėti kitaip. Projektas „S.T.T.“ (Sportuok. Tvirtėk. Tobulėk.) įgalino jaunus žmones išmokti prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, kūrybingai propaguoti sveiką gyvenseną, ugdyti tokius svarbius socialinius įgūdžius kaip toleranciją, bendravimą ir bendradarbiavimą.
Po žygių dalyviai vedė diskusijas, seminarus Rokiškio mokyklų bendruomenėms, dalinosi su bendraamžiais gerąja patirtimi, kurios įgijo projekto metu. Rengėme netradicinę akciją – visuotinę mankštą Rokiškio miesto centre. Išleidome „Jaunojo keliautojo atmintinę“, kurioje naudingi patarimai keliaujantiems į žygį.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5716″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”Regioninių jaunimo organizacijų stiprinimas, ugdant jaunimo trenerius” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų subsidijų schemos”Nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimas Lietuvoje” Projektui skirta 172614,84 LT (49992 €).

Projektu buvo siekiama stiprinti jaunimo organizacijas, ugdant jaunimo trenerius ir užtikrinti jiems darbo sąlygas. Projekte dalyvavusios organizacijos kėlė savo narių kvalifikaciją, tobulino socialinius gebėjimus, gavo naujų žinių ir supratimą apie jaunimo organizacijų stiprinimą bei naujų narių pritraukimą ir ugdymą. Taip pat užmegztos naujos pažintys ir svarbūs kontaktai leidžia vystyti bendrus ateities projektus ir toliau bendradarbiauti jaunimo mokymų srityje.

Pagrindinės veiklos:

Projekto pasiekimai:

Šis projektas sustiprino pačios organizacijos administracinius, finansų valdymo, žmogiškųjų išteklių, viešųjų ryšių ir kitus gebėjimus;  padėjo užmegzti bendradarbiavimo ryšius su kitų savivaldybių jaunimo organizacijomis; sustiprinimo pasitikėjimą savo jėgomis ir leidžia drąsiai žvelgti į naujus iššūkius –Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų pritraukimas.

Užmegztas glaudus bendradarbiavimas su paruoštais jaunimo treneriais leidžia organizacijai augti ir ugdyti naujus narius.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2010″ tab_id=”1462384936400-55156858-0667″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5253″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„LIJA“ (Lietuvos istorija jaunimo akimis)” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš ES programos “Veiklus jaunimas”. Projektui skirta 28658 Lt(8300 €) .

„LIJA“ – tai ,,Lietuvos istorija jaunimo akimis“. Projektas skatina jaunus žmones nauju žvilgsniu pažvelgti į Lietuvos istoriją, pažinti protėvių gyvensenos ypatumus ir suprasti svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių prasmę. Jo metu 20 jaunuolių iš Rokiškio leidosi į 10 dienų trukusią kelionę „laiku“ nuo pat senosios istorijos ištakų iki šių dienų. Bendradarbiaudami su visos Lietuvos jaunimo organizacijomis, drauge kūrybiškai ir jaunatviškai atkūrėme svarbiausius istorijos įvykius jaunimo akimis.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5253″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Veik“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš JRD. Projektui skirta 3600 Lt(1042,63 €).

Projekto metu suorganizuoti 9 vienadieniai seminarai-mokymai, supažindinantys jaunimą su jaunimo veiklos galimybėmis, pristatyti pagrindiniai jaunimo politikos principai. Organizuota diskusija- „RJOS ‚Apvalus stalas“- patikimas partneris. Visuomenė supažindinta su „AS“ vykdoma veikla, projektais, su politinių partijų atstovais pasiektas susitarimas, kad būtinas bendras matymas jaunimo politikos įgyvendinimui rajone. Parengtas leidinys „Mano knyga“, kurioje jaunimas supažindinamas ne tik su „AS“ veikla 2010 m., bet ir atnaujintas Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ internetinis puslapis- www.apvalusstalas.lt .[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2008″ tab_id=”1463969509300-727470ad-2a3d”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5269″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„3-ias Kadras“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš JRD. Projektui skirta 8000 Lt(231,70€).

Projekto tikslas: menine bei kūrybine veikla siekti maksimalaus neorganizuoto jaunimo užimtumo ir tarpusavio santykių stiprinimo. Projekto metu rengėme trumpametražinių filmukų atranką-konkursą apie jaunimo laisvalaikį ir jo praleidimo būdus. Filmukų kūrėjai dalyvavo kūrybinėje stovykloje(15 jaunų žmonių), generavo idėjas, kūrė filmo scenarijų, kadravo, filmavo ir montavo filmą „3-ias kadras“. Buvo surengtas filmo pristatymas ir diskusija.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2007″ tab_id=”1462384948262-a0476096-455d”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5713″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Kartu – mes jėga“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš JRD. Projektui skirta 6200 Lt(1795,64 €).

Projekto tikslas – suformuoti stiprų „AS“ biurą, plėsti ir stiprinti Rokiškio „AS“ veiklą, siekiant glaudaus bendradarbiavimo ir patirties pasikeitimo su kitomis apskrityje veikiančiomis jaunimo organizacijomis. Projektas skirtas “AS” darbuotojų paruošimui, savanorių ugdymui, tarpusavio bendradarbiavimui bei informacijos sklaidos mechanizmų tobulinimui. Įgyvendinant projektą buvo vykdomos jaunimo organizacijų apklausos, skelbiamas savanorių konkursas, organizuojami savanorių mokymai, diskusijos, plėtojama informacijos sklaida per informacinio laikraštuko leidybą bei e-pašto konferencijas. Vykdant projektą buvo renkami duomenys apie visas Rokiškio rajone veikiančias jaunimo organizacijas, susipažįstama su jų veikla. Taip pat buvo surengti susitikimai su Panevėžio apskrities savivaldybių jaunimo organizacijų lyderiais bei savivaldybių administracijos darbuotojais ir politikais. Projekto įgyvendinimas padėjo išspręsti pagrindinę organizacijos problemą – suformuoti stabilų biurą, sukurti aiškią komandą, pašalinti savanorių trūkumą, kokybiškai rengti bei įgyvendinti projektus, įdiegti efektingą informacinę sistemą jaunimo organizacijų tarpe bei sustiprintų „AS“organizacijas.

REZULTATAS:

1.„As“ valdyba, organizavo jaunimo lyderių ruošimo mokomąjį – patyriminį žygį „žaliems“ Labanoro girioje. Mokymų dalyviai įgijo:
2.Teorinių ir praktinių žinių apie jaunimo iniciatyvų planavimą, rengimą ir vykdymą;
3. Darbo komandoje, bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžių;
4. Pagrindines jaunimo neformalaus ugdymo principų ir metodologijos žinias;
Įgytos žinios padės uždegti priblėsusią jaunimo organizacijų veiklą ir pritraukti naujus savanorius.
5.Buvo organizuotas dviejų dienų seminaras „Organizacija ir aš“, kurio metu projekto dalyviai gilinosi į :
6.kuo aš galiu būti naudingas organizacijoje;
7.kas aš esu organizacijoje; ar aš galiu padėti sau ir savo draugams;
8.mokytis dirbti komandoje; ar tikrai galiu dirbti su komanda, ar rasiu savo vietą;
9.kaip suprasti savo tikslus; pamėginti atrasti savo vietą organizacijoje;
10.komandos formavimas projektuose;
11.patobulinti kitų mokymu žinias;
12. įgyti patirties; mokytis iš grupes ir vieniems iš kitų;
13.Tiek mokomajame žygyje, tiek ir seminare dalyvavo atstovai iš Ignalinos, Visagino „Apskritųjų stalų“. Tai jauniems žmonėms suteikė naujos patirties, motyvacijos dalyvauti visuomeninėje veikloje.
14.Sukurtas Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos puslapis adresu – www.lyderiai.net/apvalus-stalas/
15.Susiformavo keturių asmenų komanda, kuri yra pasiruošusi dirbti.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5765″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Pusė kėdės“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš ES programos “Veiklus jaunimas”. Projektui skirta 15537,60 Lt(4500 €).

“Pusė kėdės” – tai pusė gyvenimo. Mes norime geriau pažinti gyvenimą, jį suprasti ir atrasti. Projekto metu  įgyvendinome savo idėją – fotografijomis atskleisti jo grožį.

Fotografavome vaikučius ir senolius. Senų žmonių veiduose matome jų gyvenimo patirtį, o vaikų šypsenose įžvelgiame jų nerūpestingumą ir ateities klausimus. Fotografijose išreiškėme jų nuotaikas, sužinojome jų mintis apie įsivaizduojamą ateitį. Iš senolių sužinojome ar išsipildė jų gyvenimo svajonės,ar tikslingai praleido savo jaunystę. Nuotraukose bei išleistame nuotraukų kalendoriuje  atskleidėme vaikučių ir senolių išmintį.

Iš fotografijų suformavome parodą ir eksponavome tuose miesteliuose, kaimuose, kuriuose jaunimas mažai žino apie fotografiją. Mes norėjome, kad jaunimas suprastų ir susimastytų apie jausmus išreiškiamus fotografijose. Tikimės, kad miesto ir kaimo jaunimas po šio projekto labiau susidomės fotografijomis. Taip pat sukūrėme  filmą apie mūsų darbą „Pusė kėdės+aš“.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5738″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Geltonų plytų kelias“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš ES programos “Veiklus jaunimas” . Projektui skirta 6000 €.

Jaunųjų Lyderių Klubo nariai pritaikė jaunimo bei visos Rokiškio bendruomenės poreikiams apleistą miesto parką, kur jauni žmonės gali susitikti su draugais, atsipalaiduoti, paskaityti knygą, pagroti gitaromis. Parke įrengėme jaunimo „miestelį“ su dekoruotais suoliukais, spalvotais, šmaikščiai užvadintais takeliais, išradingomis rodyklėmis, gėlynais. Projekte svarbiausia dalis buvo skirta jaunimo mokymuisi, iniciatyvai, kūrybiškumui, tobulėjimui ir atsiskleidimui. Šio projekto tikslas buvo – kuo daugiau jaunimo įtraukti į savanorišką visuomeninę veiklą. Rengėme eskizų konkursus, skirtus dailinti parko gatvelėms ir suoliukams. Surengėme parko atidarymo šventę, kurioje dalyvavo jaunimo muzikos bei šokių grupės: Rokiškio dainavimo studija, grupės „Svirplys“ , „SheeZzanova“ , „Pieno lazeriai“ , Rokiškio šokių studija „Gode“ , Rokiškio breiko klubas. Vyko įvairiausi konkursai. Šiame jaunimo „miestelyje“ sukūrėme tokią aplinką kurioje kiekvienas gali jaustis laisvas, toleruojamas ir nevaržomas. Jauni žmonės patys sukūrę „miestą“ nebenori kelti rankos prieš jį. Jaunimas kartu dirbdamas su vyresniais įgavo tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo patirties.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5711″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Informacijos baseinas“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš JRD. Projektui skirta 11000 Lt(3185,82 €).

Projekto idėja – sukurti bendradarbiavimo tinklą, kuris vienytų jaunimo organizacijas, rajono įstaigas, dirbančias su vaikais ir jaunimu. Projekte dalyvavo 6 jaunimo organizacijos. Projekto metu buvo sukurtas internetinis Rokiškio jaunimo portalas su lengvai valdoma duomenų baze, kuria kaupiama ir nuolat atnaujina informacija apie organizacijų vykdomą veikla, jaunimui vykstančius užsiėmimus, pramogas,kontaktinė informacija.

Rezultatas:
1.Projektas skatino jaunimo saviraišką, įsitraukimą į visuomeninę veiklą, suteikė galimybę jauniems žmonėms išreikšti save mokymų metu bei įgytas žinias praktiškai pritaikyti gyvenime.
2.Mokymų metu jaunimas išmoko bendrauti su juridiniais ir vyresniais asmenimis. Tas žinias pritaikėme bendraujant su neformaliojo ugdymo įstaigų bei organizacijų vadovais, siekiant sukurti kuo geresnius santykius su bendradarbiavimo tinklo įstaigų atstovais.
3.Bendradarbiaudami su kitomis organizacijomis ir jų vadovais sukūrėme bendradarbiavimo tinklą, kuris padeda organizacijoms bendrauti tarpusavyje, dalintis informacija, rengti bendrus projektus ir t.t.
4.sukurtas jaunimo portalas – www.infobaseinas.lt

Portalas suteikė galimybė dalyviams nuolat keistis informacija, patirtimi, taip pat padėjo koordinuoti tarpusavio veiklą, jaunimo užimtumo gerinimui.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”2006″ tab_id=”1463955634142-0e3cb74b-1a5e”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_single_image image=”5709″ img_size=”” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”zoom”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_custom_heading text=”„Tėvo gitara“” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_column_text]Finansavimas gautas iš ES programos “Veiklus jaunimas”. Projektui skirta 20716,90 Lt(6000 €).

Repetuodami, koncertuodami su grupe “Paradox” bei linksmai leisdami laiką, pamatėme, kad jaunimą užveda roko muzika, bet dažniausia Rokiškyje skamba vien “bumčikai”, todėl rokas lieka užgožtas. Pasidomėję sužinojome, kad Rokiškyje buvo net 12 grupių grojančių gyvą muziką, todėl nusprendėme nubraukti dulkes nuo natų ir prikelti roką antram gyvenimui, nes mus jau užkniso visur kemšamas fonograminis popsas. Susirinkome, perrašėme, atnaujinome ir kuo platesnei publikai pateikėme muziką, kurią grojo mūsų tėvai.

Kartu su partneriais organizavome ekspedicijas po Rokiškio kraštą, kurių metu surinkome medžiagą(įrašus, nuotraukas, tekstus ir pan.) apie senąsias grupes , ją atrinkome, įvertinome, pritaikėme mūsų laikams. Perdarėme (padedant seniesiems muzikantams) senųjų Rokiškio grupių kūrynius. Parengtas dainas įrašėme studijoje. Prieš festivalį surengėme seminarą “Vokalas, improvizacija ir instrumentuotė”, į kurį galėjo ateiti visi, kas domisi muzika ir nori tobulintis.

Į seminarą susirinko daug muzikos mokytojų ir šiaip besidominčių muziką žmonių. Dėstytojai ( Klaipėdos universiteto lektorius, grupės “Studija” vokalistas Stepas Januška ir Klaipėdos universiteto džiazo katedros dėstytojas Saulius Šiaučiulis bei jo mokinys – būgnininkas Mykolas)suteikė daug vertingų žinių bei paliko seminaro dalyviams nemažai metodinės medžiagos, kurią jie galėjo pritaikyti praktiškai.

“Tėvo dienos” proga organizavome jaunimo grupių roko festivalį “Tėvo gitara”, kuriame dalyvavo jaunimas iš visos Lietuvos. Festivalio koncertą vedė grupės “Bix” vokalistas Saulius Urbonavičius. Vėliau išleidome festivalio koncerto DVD. Per vasarą dirbome prie CD-e knygos, į kurią sudėjome visą mūsų surinktą medžiagą. Rugsėjo 1-ąją pristatėme savo išleistą knygą ir festivalio “Tėvo gitara” DVD, o rugsėjo  2- ąją – savo grupės debiutinį albumą.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][vc_empty_space height=”96px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][porto_content_box skin=”dark” bg_type=”featured-boxes-custom” box_style=”featured-boxes-style-3″ box_effect=”featured-box-effect-3″ show_icon=”yes” icon=”fa fa-book”][vc_column_text]

Mokymai

[/vc_column_text][vc_btn title=”Skaityti plačiau” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.apvalusstalas.lt%2Fregioniniaimokymai%2F||”][/porto_content_box][/vc_column][vc_column width=”1/2″][porto_content_box skin=”secondary” bg_type=”featured-boxes-custom” box_style=”featured-boxes-style-3″ box_effect=”featured-box-effect-3″ show_icon=”yes” icon=”fa fa-calendar-check-o”][vc_column_text]

Renginiai

[/vc_column_text][vc_btn title=”Skaityti plačiau” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.apvalusstalas.lt%2Frenginiai%2F||”][/porto_content_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]