Pačiame vasaros įkaršty startavęs projektas „Laiko blykstė”, jau juda pagrindinio tikslo link – naujam gyvenimui prikelti XIX a. Rokiškio krašto bei apylinkių fotografijas. Projekto idėja – sugretinti įvairių laikų fotografų darytas miesto kraštovaizdžio, architektūros fotografijas, pavaizduotus istorinius įvykius, vietoves, istorines asmenybes. Rugsėjo mėnesį Rokiškio miestą apdovanosime unikalia paroda, kurioje galėsite palyginti tuometinį Rokiškio kraštovaizdį su dabartiniu ir pamatyti, kaip pasikeitė mūsų gimtinė.

Šiuo metu yra susibūrusi motyvuotų jaunuolių grupė: Greta Minkevičiūtė, Gabija Kaulakytė, Ieva Gaigalaitė, Liudvika Severa, Benas Baranovskis, Kamilė Čypaitė bei Ieva Marija Makšimaitė. Mūsų grupei reikėjo pereiti pasiruošimo laikotarpį, kad galėtume pilnai įgyvendinti projekto misiją.

 

Be galo džiaugiamės, kad dirbame kartu su Eimiu!

 

Projektas skirtas atskleisti ir ugdyti jaunimo kūrybinį potencialą, gilinti vizualinį meną kuriančio jaunimo žinias apie kultūros ir meno procesus. Su projektu dirba profesionalus fotografas Eimis Šeršniovas. Lydimi jo, per pastarąsias savaites, išmokome labai daug. Meninės fotografijos dirbtuvių metu fotografavome: susipažinome su technikomis, atlikimu, diskutavome, vertinome save ir kitus, mokėmės kritiškai mąstyti ir išsakyti savo nuomonę. Pirmojo susitikimo metu fotografas mus supažindino su anologine fotografija. Į susitikimą jis atėjo nešinas pinhole senoviniu fotoaparatu bei 1982 metų gamybos juostele. Esame pratę telefonu nuotraukas „pyškinti“ vieną po kitos ir nesijaudinti dėl to, kad pasitaikys susiliejusių ar nepavykusių kadrų. Šį kartą turėjome tik dvylikos kadrų juostelę, todėl į fotografavimą ir nuotraukų kompozicijas pažiūrėjome iš kitos pusės. Kitų susitikimų metu susipažinome ir su mobilografijos subtilybėmis: peizažo fotografavimu, vienos trečiosios taisykle, šešėlių bei atvaizdų panaudojimu fotografijose, nuotraukų retušavimo telefonu subtilybėmis. Išbandėme ir fotografijos mitologiją, sužinojome iki tol negirdėtų savokų, kaip diptikas,atrastoji kompozicija, reikšmes. Įvairių užduočių pagalba Eimis mums parodė kitokį matymo kampą.

 

Bendradarbiavimas su muziejumi

 

Rokiškio krašto muziejaus fonduose saugomos per 6700 fotografijų nuo XIX a. pabaigos, kuriose yra užfiksuota tuometinė Rokiškio bažnyčia, Rokiškio dvaras, nuotraukos, menančios Nepriklausomybės laikus, atsispindinčios Rokiškio miesto gyvenimą tarpukaryje… Rokiškio krašto muziejaus muziejininkė – ekskursijų vadovė Ieva Černiauskaitė mums padėjo surasti parodai reikalingų XIXa. Rokiškio krašto nuotraukų. Taip pat suteikė informacijos apie dvaro teritorijoje esančią senovinių fotografijų parodą po atviru dangumi. Drauge tyrinėjome senąsias istorines fotografijas, tuometinių fotografų kūrybą, fotografijos istoriją, stengėmės išsiaiškinti pavaizduotus istorinius įvykius, istorines asmenybes, vietoves, architektūrą.