Įspūdžių kupini! Tarptautiniai jaunimo mainai “Spinning around”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Kas gali būti geriau, jei ne atostogos Vienoje mokslo metų įkarštyje.Tačiau jaunimo mainai nėra vien tik galimybė aplankyti skambiausias vietas ir pasidaryti asmenukę, kad paerzintum už horizonto likusius draugus.”Tai penas tavo asmenybei ir atgaiva sielai”

Balandžio 29 – gegužės 6 dienomis Austrijoje, Vienoje, vykusiuose jaunimo mainuose “Spinning around”, kurio pagrindinė tema buvo – kultūrų pažinimas per šokius, iš pirmo žvilgsnio neatrodė, kad bus toks daug žadantis ir turiningas. O iš tikrųjų, buvo visko.Pradedant, tiesiogine to žodžio prasme, „iš kojų” verčiančiais šokiais ir baigiant neužmirštamomis pažintimis su nepakartojamais žmonėmis. „Šokdavome nuo ryto iki vakaro“, „plyšo batai ir atrodė, kad kojos tuojau atsisakys”, bet buvo – VERTA”.Važiuodami į šiuos mainus, nė nenutuokėme, kad čia susirinks šokėjų – profesionalų  grupės iš Rumunijos,Makedonijos, Bulgarijos ir net Austrijos.Tuo tarpu, mūsų grupėje profesionalų nebuvo, tačiau tai tapo didžiausia motyvacija stengtis nenusileisti ir parodyti, ką sugeba Lietuva! Dabar galime pasigirti, ne tik mokantys moldovų ar makedonų tradicinius šokius, bet ir parodę lietuviškuosius, kuriais žavėjosi ne vienas projekto dalyvis.

“Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad iš mainų parsivešiu tiek įvairiausių patirčių”. Projekte sutikti žmonės nustebino ne tik savo talentu šokio aikštelėje, bet ir asmenybės unikalumu. Buvo keista ir tuo pačiu be galo gražu apžvelgti kambarį, pilną tarpusavy bendraujančių ir savo patirtimi besidalinančių spalvingų asmenybių. Dar labiau nustebino patys projekto vadovai.Prisitaikyti prie tokios ekspresyvios, vietoje nenustygstančios grupės, ko gero, būtų iššūkis ne vienam vadovui. Tačiau šie sugebėjo ne tik išlikti reiklūs ir neleisti nukrypti nuo dienotvarkės, bet ir suteikė  laisvę mums patiems ją pakoreaguoti, įdedant dalelę savęs. Tai papildė projektą ir, mano manymu, pranoko ne tik dalyvių lūkesčius, bet ir pačių vadovų- Ačiū jiems!

Šie mainai nebūtų buvę tokie įsimintini, jei ne rinktinė lietuvių komanda! RJOS “Apvalus stalas” organizaciją atstovavo Aurėja Kavaliauskaitė, Gabija Kaulakytė, Vilija Milčiūtė, Ieva Marija Makšimaitė, Gabija Elena Žemaitytė, Eividas Šakalys bei Edvinas Šnioka. Dėka šių jaumino mainų, visi išgyventi nuotykiai  mus privertė atsikvošėti ir kiek kitaip žvelgti į pasaulio siūlomas galimybes. Aprašyti visus patyrimus būtų misija neįmanoma,tačiau pasidalinti nuostabiomis akimirkomis niekada nebus sunku.Visada prisiminsime ne tik šokius, bet ir kaip skersai-išilgai išnaršėme gražiąją Vieną, lipome į įvairiausius bokštus, šokinėjome per tvoras ir traukėme vieni kitus iš juokingiausių situacijų, su kuriomis įprastose atostogose niekada nesusidursi.Iš projekto gavome tiek, kiek tikėjomės ir dar su kaupu, tačiau ir palikome dalelę savęs – tai nuotaikingas ir užkrečiantis  šokis “Waka waka”, kuris tapo šių mainų simboliu. Šoko Moldova, Rumunija, Belgija ir Austrija,tikėkimės, greitai šoks ir visa Lietuva.

Ieva Marija Makšimaitė