Jaunimo erdvės atidarymas L.Šėpkos parke

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Sausio 18 dieną oficialiai atidaryta jaunimo erdvė Rokiškio L. Šepkos parke. Jaunimas sulaukė daug sveikinimų ir pagyrų dėl tokios iniciatyvos. Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis paragino jaunimą “okupuoti” visą parką, o vėliau ir savivaldybės administracijos pastatą. Po oficialiosios dalies vyko stalo futbolo turnyras, susirinkusieji vaišinosi karšta arbata ir tortu…

Jaunimo užimtumas yra viena iš opiausių problemų. Jos neapriboja vietovė – su šiuo iššūkiu susiduria ir miestai, ir kaimai. Šiuo metu Rokiškyje yra vietų, kuriose jaunimas gali aktyviai praleisti laisvalaikį, bendrauti, tačiau Liongino Šepkos parko jaunimo erdvė yra pirmoji zona, įkurta gamtoje. Lig šiolei jaunimas būriuodavosi automobilių stovėjimo aikštelėse prie Rokiškio ežero ar turgelyje prie parko. Džiugu, jog naujojoje erdvėje bus sudarytos sąlygos prasmingam laisvalaikio praleidimui, kuris padės tobulinti socialinius įgūdžius, stiprins sąlytį su gamta ir skatins jaunimo aktyvų laisvalaikį“, – apie programos aktualumą bendruomenei pasakoja Birutė Bagdonienė, Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ prezidentė.

Rokiškyje stengiamasi sukurti tokią aplinką, kurioje būtų gera gyventi ar sugrįžti išvykus. „Šiandien, L. Šepkos parke įrengtos tinklinės laipiojimo sistemos „Voras“, futbolo stalai ir betoninis šachmatų stalas, taip pat sutvarkytas apšvietimas. Tikimasi, jog ateityje jaunimo erdvė plėsis, bus įkurta dar daugiau aktyviai leisti laisvalaikį padedančių įrenginių.“, – sako B. Bagdonienė.

Rokiškio bendruomenė jau kelerius metus svajojo apie erdvę, skirtą jaunimui. Pamatę, jog „Maxima“ paskelbė paraiškų priėmimą ir įvertinę, kad programos prioritetas buvo jaunimo laisvalaikio užimtumo skatinimas, rokiškėnai nusprendė dalyvauti iniciatyvų konkurse.

Prieš pateikdama paraišką organizacija atliko vietinių gyventojų apklausą, padėjusią išsiaiškinti, ar jaunimo erdvė yra prioritetinis bendruomenės projektas. Jau po savaitės buvo matyti aiškus apsisprendimas – jaunimo laisvalaikio zonos rokiškėnams tikrai reikia – su jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ siūlymu sutiko net 98 % apklaustųjų.

Šepkos parke įrengtos tinklinės laipiojimo sistemos „Voras“, futbolo stalai ir betoninis šachmatų stalas, taip pat sutvarkytas apšvietimas. Tikimasi, jog ateityje jaunimo erdvė plėsis, bus įkurta dar daugiau aktyviai leisti laisvalaikį padedančių įrenginių.