Išaušęs lietingas gegužės 17-osios rytas penkioms lietuvių atstovėms nuotaikos nesugadino – jos žinojo, kad jau vakare jas pasitiks saulėtoji Ispanija.

“Jau pirmąją dieną atvykus į kitą šalį, mane stebino kultūra: žmonių atsipalaidavimas, bet tuo pačiu ir “karštas charakteris, jų patriotizmas. Net pati nepajaučiau, kaip aplinka paveikė – ramino.”- dalinosi įspūdžiais Aistė. Pasidžiaugusios trumpomis atostogomis Barselonoje, keliavome į Vilanovos miestą, kur gegužės 19-27 dienomis, vyko jaunimo mainai “Start The Cha(i)nge!”. Projekte dalyvavo atstovai iš Ispanijos, Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos. Lietuvą šiame projekte atstovavo Aistė Lukoševičiūtė, Ieva Balčiūnaitė, Miglė Makuškaitė, Živilė Samulionytė ir Greta Straigytė.”

“Mainai, buvo puiki vieta pradėti galvoti apie gyvenimo permainas, ne tik asmenines, tačiau ir globalias, apimančias visą pasaulį. Turėjau galimybę įsigilinti į kitų šalių kultūrą bei iškilusias problemas ir palyginti su Lietuva.”,- ir tai ne viskas kuo Ieva galėtų pasidalinti: “Šis projektas buvo puiki sociokultūrinė patirtis, kurioje galėjome mokytis, dalintis turimomis žiniomis ir vykdyti smagias užduotis. Visi mokėmės neformalaus ugdymo būdu – stengiantis kuo daugiau prisiliesti praktiškai prie užduočių ir panaudoti turimas žinias bei metodus. Laisvu laiku netilo juokas ir pokalbiai, visi dalijosi savo istorijomis, taip praplėsdami požiūį, susirasdami bendraminčių. Paskutinę dieną pažvelgę vieni į kitus supratome – pokytis įvyko. Iš nepažįstamų tapome draugais, plačiau žiūrime į aplinkos problemas, žinome prie kokių permainų norime prisidėti”.