Serija XX a.: jie kūrė Lietuvą ir Rokiškio kraštą

 

Miestelių stendai skatina domėti iškilių kraštiečių istorijomis

 

Birželio pabaigoje Obeliuose, Jūžintuose ir Panemunėlyje esantys Rokiškio rajono vietos veiklos grupės stendai atgijo garsių kraštiečių plakatais. Praeivių dėmesį žadins iš istorinės atminties sugrįžę mūsų žmonės: sutartinių užrašytoja Emilija Zaukaitė-Kuzavinienė (jai šiemet sukanka 120 metų), bankininkas Juozas Paknys (140 metų), žurnalistas ir redaktorius Petras Ruseckas (140 metų).

Gatvės plakatų idėja „Serija XX a.: jie kūrė Lietuvą ir Rokiškio kraštą“ viešajai įstaigai „Savas Rokiškis“ kilo prieš ketvertą metų. Organizacija kreipėsi paramos į savivaldybės Etninės kultūros, istorijos ir tautinės atminties išsaugojimo iniciatyvos programą. Per šį finansavimą ir nevyriausybininkų savanoriškas pastangas kasmet gimsta nauji plakatai, menantys apie kilnius ir reikšmingus kraštiečių darbus Lietuvai. Šią projekto idėją palaiko projekto partneriai: Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ ir Rokiškio rajono vietos veiklos grupė.

Emilijos Zaukaitės-Kuzavinienės, Juozo Paknio, Petro Rusecko plakatai, per vasarą pasisvečiavę iškilių kraštiečių tėviškėse, rudenį atkeliaus į Rokiškį.