Mokymai ,,Jaunimo verslumas ir karjeros planavimas”

Gruodžio 17 – 18 dienomis vyko Donato Petrausko vedami mokymai ,,Jaunimo verslumas ir karjeros planavimas”. Per šias dienas sužinojome, kaip save reprezentuoti, turėjome galimybę pasikapstyti po savo praeitį ir išskirti kompetencijas, kurias įgijome per tam tikras patirtis. Kitaip tariant, tai buvo puiki galimybė nevaržomai ,,pasigirti”, o po to šiuos ,,soft skill’us” pristatyti per limituotą ir trumpą laiką. Tai buvo tarytum darbo pokalbis, kuriuo turėjome įtikinti darbdavį, kad esame verti norimos darbo vietos. Išsiaiškinome, kas yra verslumas, kokia viso to kaina ir kiek dalykų už viso to slypi. Išgirdome asmeninę mokymų vadovo Donato Petrausko patirtį, kuriant verslą, kas mums atvėrė akis ir privertė susimąstyti. Be viso to tvirtėjome kaip komanda, per atliktas užduotis analizavome savo veiksmus ir atvirai išsakėme pastebėjimus ir atradimus.   Praėjus mokymams, lyderiukai dalinasi savo mintimis ir įspūdžiais: ,,Labai džiaugiuosi, dalyvavusi šiuose mokymuose. Tai buvo mokymai, kuriuose iš naujo radau save, žmones aplink save. Ašaros ir juokas – štai, kas mus visus suartino ir padėjo suprasti, kokie mes ir ko norime. Visa tai padėjo mums žengti mažutį žingsnį link grupės formavimo.”

-Živilė Samulionytė

,,Įspūdžiai nerealūs. Sužinojau tiek daug informacijos apie savęs reprezentavimą darbdaviui, savo ir kitų stiprybes, verslumą, savanorystę kitoje šalyje. Šios žinios paskatino mane būtinai savanoriauti, baigus mokyklą.”

-Rugilė Jurgelionytė

,,Nors iš pradžių galvojau, kad man nereikia į juos registruotis, nes pakankamai didelį žinių bagažą turiu iš patirties, bet paskui paklausiau savęs, kodėl ne? Vis dėlto tobulėjimui nėra ribų, juk žmogus nėra įrėmintas į tam tikrus rėmus, kad negalėtų iš jų išeiti. Ko aš iš jų gavau? Motyvacinį spyrį, kurio man taip reikėjo ir vidinį pasitenkinimą, žinant, kad plečiu savo akiratį ir nesustoju tobulėti.”

-Vaiva Guogaitė

,, Nors jau praėjo pora gerų dienų, aš vis dar esu ten ir knisuosi giliose savo suvokimų šusnyse. Mokymų eiga buvo nuostabi, patyriau fantastišką jausmą, mokantis iš savo klaidų, o bendravimas su žmonėmis, saldus miego trūkumas ir galvos nenulaikymas, milžiniškos juoko dozės ir savęs atradimas mažose, gyvenimiškose situacijose, visada palieka vieną iš didžiausių įspūdžių. O kaip buvo nerealu pakeisti nuomonę į teigiamą pusę apie žmogų, ar net kelis. Vis mintyse kartoju, kokie esame paviršutiniai, susidarydami nuomones apie asmenis, bet ir kokie gilūs suprasdami, kad jie visiškai nėra tokie, kokiais laikėme. Išsianalizavau save kaip niekad nuosekliai, bet vistiek nepabaigiau. Buvo skaudu suprasti mane supančių klaidas, kurios kartojasi nuolatos, bet dar skaudžiau – įžvelgti ir savąsias, milžiniškas klaidas. Taisau jas su malonumu ir jaučiu palengvėjimą ,,dūšiai”. Eidama namo ir toldama nuo vietos, kuri emociškai reiškia man daug, jaučiau kažką neigiamo, jaučiu ir dabar tik truputį mažiau. Mintyse pamačiau fizinę vietą, kurioje sukauptos mano visiškai visos baimės. Aš noriu ten nuvykti ir su jomis susidurti, kad ir kaip bijau. Esu pasirengusi iki galo išsinarplioti save ir atsakyti sau į klausimą ,,Žiede, kas tu iš tikrųjų esi?” 

-Žiedė Kristukaitė

Mokymai nerealūs buvo! Išsianalizavau save ir supratau savo stipriasias ir silpnasias puses, supratau ką turiu tobulinti ir keisti savyje. Man nereaaaliai patiko atvirumo naktis, ji davė tiek daug suvokimų ir apmąstymų, buvo labai gera pajusti bendrumą, atvirumą, matyti žmones visiškai kitokius,be kaukių. Pajutau stipresnį ryšį tarp lyderiukų, drąsiau jaučiuosi kartu su jais. Labai džiaugiuosi, kad juose dalyvavau, labai naudingai ir linksmai praleidau savo laiką!

-Brigita Čeponytė

Mokymai atvėrė akis, jog pasaulis sukasi ne tik aplink tobulumo siekimą. Supratau savo blogąsias savybes ir su kitų pagalba sužinojau, kaip tai galėčiau pakeisti. Taip pat daug suvokimų atėjo neformaliai sudalyvavus “atvirumo nakty”.

-Aistė Lukoševičiūtė