Partnerių projektai
Apvalus Stalas
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga

Tarptautiniai jaunimo mainai Vokietijoje „Waste Awareness Lifelong Learning - Europe”

Rugsėjo 7-17 dienomis organizacijos nariai Ąžuolas, Brigita, Ernestas, Karolina ir Vilija dalyvavo tartautiniuose jaunimo mainuose Vokietijoje. Kartu su Kroatijos, Portugalijos, Graikijos ir Italijos atstovais diskatovome apie rušiavimą, tvarų pasaulį ir problemas, kurias sukeliu žmonių pasyvus požiūris į rūšiavimą.

Ąžuolas:

„„WALL – E: WASTE AWARENESS LIFETIME LEARNING – EUROPE“ buvo pirmieji mano mainai. Žinojau, kad tai bus nemažas iššūkis. Laukė  24 valandų kelionė autobusu, nauja ir nepažįstama vietovė – Erfurtas, be to teko visą laiką kalbėti anglų kalba. Nepaisant to pasisėmiau daugybę patirties ir įspūdžių. Susipažinau su žmonėmis, kurie buvo susirinkę netgi iš 5 įvairių Europos šalių. Sužinojome daug naujų žinių apie rūšiavimą, intensyvų gamtinių išteklių naudojimą ir jo pasekmes. Taip pat dalyvavome pasaulinėje „World Cleanup Day“ akcijoje. Šie mainai paliko nepamirštamą įspūdį mano atmintyje. Po šių mainų aš labiau pradėjau kreipti dėmesį į kiekvieną ant žemės numestą šiukšlę, pamačius daugiau pasaulio pasikeitė mano mąstymas. Grįžęs į Lietuvą, kartu su draugu Ernestu, ruošiu pristatymą apie mainus ir opias resursų naudojimo temas. Labai džiaugiuosi išnaudojęs galimybę vykti į mainus ir pasisemti patirties!”

Tarptautiniai jaunimo mainai Jungtinėje Karalystėje „Speak Peace”

Birželio 7-14 dienomis mūsų klubo narės Brigita ir Greta dalyvavo tarptautiniuose mokymuose “Speak peace” Jungtinėje Karalystėje, kurių metu, naudojant įvairius neformalaus ugdymo metodus bei smagias užduotis, buvo gilinamasi į įvairias socialines problemas, tolerancijos bei kalbos kultūros aspektus. Merginos turėjo galimybę susipažinti su žmonėmis iš Moldavijos, Ukrainos, Prancūzijos, Turkijos , Armėnijos bei Gruzijos.

Greta: „Mokymų metu susikroviau nemažą naujos patirties bagažą bei dar kartą įsitikinau, kad kiekvienas žmogus pasaulyje, nepriklausomai nuo jo tautybės, nori būti gerbiamas, išgirstas ir suprastas lygiai taip pat, kaip šalia gyvenantis giminaitis ar kaimynas. Manau, jog ši savaitė Londone pakeitė mane visapusiškai, o miestas užbūrė taip, kad pažadėjau į jį sugrįžti dar ne kartą.”
Brigita: „Įspūdžiai, patirti mokymų Didžiojoje Britanijoje metu, išliks be galo ryškūs visą mano gyvenimą. Pirmą kartą gyvenime būdama svetimoje šalyje jaučiausi tarsi būčiau namuose. Miestas, žmonės, kultūrų skirtumai mane užbūrė, įtraukė į nuostabių potyrių sūkurį. Supratau, kokie visi esame panašūs, nepaisant mūsų tautybės, rasės ar kitų aspektų. Visi esame žmonės, visi siekiame, kad mūsų teisės būtų užtikrintos bei visi trokštame jaustis išgirsti ir suprasti. Turėjau nuostabią galimybę mokytis iš puikių mokymų vadovų ir aplink buvusių žmonių. Esu labai laiminga ir dėkinga žmonėms, kurie suteikė man galimybę išgyventi tą savaitę Londone. Ji tapo vienu iš geriausių mano gyvenimo nuotykių.”

Tarptautiniai mokymų kursai Čekijoje "Safety first"

Išaušęs lietingas gegužės 17-osios rytas penkioms lietuvių atstovėms nuotaikos nesugadino – jos žinojo, kad jau vakare jas pasitiks saulėtoji Ispanija.

“Jau pirmąją dieną atvykus į kitą šalį, mane stebino kultūra: žmonių atsipalaidavimas, bet tuo pačiu ir “karštas charakteris, jų patriotizmas. Net pati nepajaučiau, kaip aplinka paveikė – ramino.”- dalinosi įspūdžiais Aistė. Pasidžiaugusios trumpomis atostogomis Barselonoje, keliavome į Vilanovos miestą, kur gegužės 19-27 dienomis, vyko jaunimo mainai “Start The Cha(i)nge!”. Projekte dalyvavo atstovai iš Ispanijos, Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos. Lietuvą šiame projekte atstovavo Aistė Lukoševičiūtė, Ieva Balčiūnaitė, Miglė Makuškaitė, Živilė Samulionytė ir Greta Straigytė.”

“Mainai, buvo puiki vieta pradėti galvoti apie gyvenimo permainas, ne tik asmenines, tačiau ir globalias, apimančias visą pasaulį. Turėjau galimybę įsigilinti į kitų šalių kultūrą bei iškilusias problemas ir palyginti su Lietuva.”,- ir tai ne viskas kuo Ieva galėtų pasidalinti: “Šis projektas buvo puiki sociokultūrinė patirtis, kurioje galėjome mokytis, dalintis turimomis žiniomis ir vykdyti smagias užduotis. Visi mokėmės neformalaus ugdymo būdu – stengiantis kuo daugiau prisiliesti praktiškai prie užduočių ir panaudoti turimas žinias bei metodus. Laisvu laiku netilo juokas ir pokalbiai, visi dalijosi savo istorijomis, taip praplėsdami požiūį, susirasdami bendraminčių. Paskutinę dieną pažvelgę vieni į kitus supratome – pokytis įvyko. Iš nepažįstamų tapome draugais, plačiau žiūrime į aplinkos problemas, žinome prie kokių permainų norime prisidėti”.

Tarptautiniai mokymų kursai Čekijoje "Safety first"

2017.09.30-10.07 dienomis vyko tarptautiniai mokymų kursai „Safety first” istoriniame Čekijos miestelyje Velke Mezirici. Projekto metu dalyviai iš Kroatijos, Švedijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos, Danijos ir lietuviai  – Vilija Milčiūtė, Ieva Marija Makšimaitė bei Kornelijus Baltrūnas gilinosi į pirmosios pagalbos bei kritinių situacijų valdymo temas. 

Tarptautiniai jaunimo mainai Portugalijoje "Europe is difference"

2017.07.01-08 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Europe is difference” Portugalijoje, Porto mieste. Projekto metu dalyviai iš Portugalijos, Norvegijos, Kroatijos ir lietuviai  – Šarūnė Kirstukaitė, Domas Kirstukas, Paulius Tauteris, Edvinas Šnioka, Emilė Žiedė Kirstukaitė, Karolina Gasiūnaitė, Andželika Aleinikovaitė, Živilė Samulionytė, Rimgailė Bulovaitė ir Rugilė Jurgelionytė susipažino su Europos kultūriniais skirtumais ir papročiais, sporto šakomis ir aktyviomis veiklomis.

Tarptautiniai jaunimo mainai Austrijoje "Spinning around"

2017.04.29-05.06 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Spinning around“  Austrijos sostinėje Vienoje. Projekto metu dalyviai iš Rumunijos, Portugalijos, Bulgarijos, Austrijos ir lietuviai Vilija Milčiūtė, Aurėja Kavaliauskaitė, Gabija Kaulakytė, Gabija Elena Žemaitytė, Ieva Marija Makšimaitė, Eividas Šakalys ir Edvinas Šnioka gilinosi į skirtingų šalių kultūrinius skirtumus, jose vyraujančius stereotipus. Pagrindinis šiose mainuose naudotas metodas, leidęs iš esmės susipažinti su skirtingomis dalyvių šalių kultūromis, buvo šokis.

Tarptautinių jaunimo mainai Kroatijoje "EUROPE is difference"

2017.04.08-15 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai „EUROPE is difference“  Sisak miestelyje,  Kroatijoje. Projekto metu dalyviai iš Norvegijos, Portugalijos, Kroatijos ir lietuviai Vaiva Guogaitė, Ieva Kairelytė, Toma Barzdaitė, Agnė Ruzgutė, Julijana Stepanova, Brigita Čeponytė, Aistė Lukoševičiūtė, Karolis Baraišys, Lukas Vajega bei Deividas Žiūraitis gilinosi į skirtingų šalių kultūrinius skirtumus, papročius, užsiėmė aktyvia veikla bei sportu.

Seminaras Jungtinėse Karalystėse "Youth Voice!"

2017.02.09-16 dienomis Jungtineje karalysteje vyko seminaras “Youth Voice” jaunimo įsitraukimo tema. Medway regione susirinko atstovai is Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Rumunijos, Prancūzijos, Danijos, Jungtinės karalystės, Moldovos ir Lietuvos. RJOS “Apvalus Stalas” atstovavo Paulius Vaštakas ir Eividas Šakalys. Dalyviai turėjo progą sužinoti daugiau apie jaunimo įtrauktį kitose šalyse, kaip įsivertinti jaunimo įsitraukimą savo organizacijoje. Taip pat galėjo susipažinti su kitų šalių kultūra bei kerinčia Anglijos gamta.

Tarptautinių jaunimo mainų IPV Kroatijoje "EUROPE is difference"

2017.02.09-11 dienomis vyko tarptautinių jaunimo mainų „EUROPE is difference“ išankstinis planavimo vizitas  Sisak miestelyje,  Kroatijoje.  Susitikimo metu  klubo narės aptarė ateities projekto planus ir detales. Projekto tikslas – pažinti Europą per kultūrinius skirtumus ir papročius, sporto šakas ir aktyvias veiklas.

Regioninės ekspertų diskusijos Makedonijoje „Non- Formal Education and diversity in European Youth Work“

2016.04.01- 04.09 dienomis Makedonijoje vyko projekto „Non-formal Education and Diversity in European Youth Work“ antroji dalis. Į projektą susirinko 19 organizacijų iš Albanijos, Bulgarijos, Estijos, Čekijos, Vokietijos, Prancūzijos, Graikijos, Vengrijos, Italijos, Bosnijos ir Hercegovinojos, Kosovos, Lietuvos, Makedonijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Sebijos, Slovėnijos ir Švedijos. Organizacijų atstovai aiškinosi pagrindines kylančias kultūros ir etninės įvairovės problemas, šalių skirtumus ir panašumus. Mūsų organizaciją atstovavo Eividas Šakalys.

Tarptautiniai jaunimo mainai Kroatijoje „Ride Your Way 2“

2016 06 04/13 Samoboro mieste, Kroatijoje, vyko jaunimo mainai „Ride Your Way 2”. Projekte dalyvavo šešių organizacijų atstovai iš Kroatijos, Bulgarijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos, išviso 40 nesėdinčių vietoje bei tobulėti norinčių žmonių! Lietuvą šiuose mainuose atstovavo Vidas Maceika, Donatas Varnas, Justas Bieliūnas, Paulius Tauteris, Lina Balčiūnaitė ir Matas Ažukas. Mainų metu šiems dalyviams teko dirbti grupėse, kurti įvairiausius projektus, kuriuos vėliau būtų galima perkelti į realybę, tuo skatindami jaunimą užsiimti aktyvesniu laisvalaikiu, suteikti motyvacijos siekiant tikslų, išjudinti iš vietos mažiau aktyvius ir padėti jiems žengti pirmąjį žingsnį link aktyvesnio gyvenimo.

Tarptautiniai mokymų kursai Bulgarijoje „Advanced Training on Quality“

2016 06 05/10 dienomis JLK klubo narė Ieva Gaigalaitė dalyvavo tarptautiniuose mokymų kursuose „Advanced Training on Quality“ Bulgarijoje, Varnoje. Šių mokymų tema – jaunimo mainų kokybės gerinimas. Mokymų metu dalyviai iš Bulgarijos, Turkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Vengrijos, Lenkijos, Kipro, Šveicarijos ir Lietuvos dalinosi ankstesne patirtimi, kūrė naujų projektų idėjas.

Regioninės ekspertų diskusijos Bosnijoje ir Hercegovinoje „Non-formal Education and Diversity in European Youth Work“

Bosnijoje ir Hercegovinoje vyko projekto „Non-formal Education and Diversity in European Youth Work“ ketvirtoji dalis. Projektas vyko kalnuotame ir nauja kultūra dvelkiančiame Sarajevo mieste į kurį susirinko 19 organizacijų iš skirtingu šalių. Organizacijų atstovai aiškinosi pagrindines kylančias kultūros ir etninės įvairovės problemas, šalių skirtumus ir panašumus.

Tarptautiniai jaunimo mainai Italijoje „Respect Changemakers“

Projekto išankstinio planavimo vizitas vyko 2016 05 13/15 dienomis, o mainai 2016 07 18/26 saulėtojoje Italijoje, San Benedetto del Tronto mieste. Jų metu JLK klubo nariai Ieva Marija Makšimaitė, Titas Gabrielius Makšimas, Džestina Kastanauskaitė, Goda Budreikaitė, Vilija Milčiūtė ir Eividas Šakalys, kartu su dalyviais iš Italijos, Graikijos, Rumunijos ir Belgijos diskutavo apie mažumas, žmonių įvairovę ir pagarbą. Projekto metu darytos veiklos dalyviams padėjo pažinti problemas, susijusias su rasizmu, netolerancija ir mokė kaip jas spręsti kasdieniškose situacijose.

Tarptautinių jaunimo mainų IPV Vokietijoje "Make the change come true"

2016.08-11 dienomis vyko tarptautinių jaunimo mainų “Make the change come true” išankstinis planavimo vizitas Vokietijoje, į kurį vyko JLK klubo narys Paulius Vaštakas. Projekto tema – gamtai draugiškas gyvenimo būdas ir tai, kaip patys galime prisidėti prie jos išsaugojimo.

Tarptautiniai jaunimo mainai Kroatijoje „Use Your Creativity“

2016 08 26/09 03 dienomis Kroatijoje, Sisak mieste vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Use Your Creativity”. Projekte dalyvavo Lina Balčiūnaitė, Paulius Stalauskas, Agnė Marcinkevičiūtė, Eglė Kundrotaitė bei Kornelijus Baltrūnas, kartu su jaunimo lyderiais iš 5 šalių: Kroatijos, Bulgarijos, Rumunijos, Graikijos, Italijos. Ten jie mokėsi rūšiavimo bei perdirbimo technikų, marketingo ypatybių, taip pat pristatė savo bei susipažino su kitų tautų kultūromis.

Tarptautiniai mokymų kursai Sicilijoje “Social Media to Activate Youth and Communities”

2016 09 05/12 Sicilijoje, mažame miestelyje Nicolosi, vyko tarptautiniai mokymo kursai „Social Media to Activate Youth and Communities”. Juose dalyvavo Rokiškio jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalus stalas“ dvi žavios merginos: Goda Bagdonaitė ir Elinga Tumaitė. Mokymo kursų metu dalyviai net iš 16 šalių (Lietuva, Albanija, Austrija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Estija, Graikija, Kosovas, Italija, Makedonija, Juodkalnija, Lenkija, Serbija, Turkija ir Ispanija) gilinosi kaip efektyviau ir kūrybiškiau per socialines medijas pateikti informaciją visuomenei ir kaip socialinę žiniasklaidą pritaikyti savo organizacijų veiklai.

Tarptautiniai jaunimo mainai Vokietijoje „Make the change come true“

2016 09 13/21 dienomis Vokietijoje, Erfurte, vyko tarptautinis jaunimo mainų projektas “Make the Change Come True: Live Your Life Sustainable No. 4”, kuriame dalyvavo 35 jauni žmonės iš 5 Europos šalių: Vokietijos, Portugalijos, Graikijos, Kroatijos ir Lietuvos. Mūsų šalį projekte atstovavo Ieva Marija Makšimaitė,  Julija Stepanova, Gabija Tičkaitė, Greta Deniušytė, Benas Baranovskis, Eividas Šakalys ir Paulius Vaštakas. Projekto metu buvo diskutuojama apie gamtai draugišką gyvenimo būdą ir tai, kaip patys galime prisidėti prie jos išsaugojimo.

Tarptautiniai jaunimo mainai Moldovoje „Promoting a European Dimension in Youth Work – Bringing Europe Together”

2016 09 26/09 03 dienomis Moldovoje vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Promoting a European Dimension in Youth Work – Bringing Europe Together”. Neformaliu mokymosi būdu Julija Trumpickaitė, Giedrė Prievelytė, Agnė Dailidytė ir Paulius Vaštakas, kartu su projekto dalyviais iš Danijos, Rumunijos, Armėnijos, Ukrainos ir Moldovos gilino savo žinias apie Europos Sąjungą, diskutavo apie aktyvų pilietiškumą, švietimą ir istoriją.

Komandiruotė Norvegijoje „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio kūrimas“

2016 10 09/13 dienomis JLK klubo narė Goda Budreikaitė, kartu su Rokiškio savivaldybės ir sveikatos ministerijos atstovais, išvyko į Norvegiją. Ten Lietuvos delegacija dalyvavo darbiniuose susitikimuose su Norvegijos institucijomis, teikiančiomis jaunimui palankias sveikatos priežiūros paslaugas, pareigūnais, siekiant pasidalinti patirtimi bei išmokti šį tą naujo.

Tarptautiniai mokymų kursai Danijoje „Bringing Europe Together - Culture & Language Learning"

2016.11.20-29 vyko tarptautiniai mokymų kursai Danijoje „Bringing Europe Together – Culture & Language Learning”. Juose Lietuvą atstovavo keturi jaunuoliai: Paulius Vaštakas, Domantas Belevičius, Deividas Mažeikis ir Lukas Juškonis. Projekto metu kartu su dalyviais iš Danijos, Moldovos, Ukrainos, Rumunijos ir Armėnijos vyko diskusijos apie kalbą, jos reikšmę šiuolaikiniame pasaulyje, skirtingas kultūras, tarpkultūrinį ir neformalųjį ugdymą.

Tarptautiniai mokymų kursai Čekijoje "Let's play"

2016.11.12-19 dienomis vyko tarptautiniai mokymų kursai Čekijoje “Let’s play”, kuriuose Lietuvą atstovavo Ligita Bačiulytė, Mantas Meškauskas ir Miglė Makuškaitė. Pagrindinė šių mokymų tema: įgalinti jaunus žmonės ruošti bei valdyti projektus tam, kad pagerinti jų darbo kokybę visuomenėje ir skatinti tarpkultūrinį mokymąsi.

Tarptautiniai jaunimo mainai Ispanijoje „Modern Shepherds 3“

2016.12.10-16 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai Ispanijoje „Modern Shepherds 3“. Juose Lietuvą atstovavo Kornelijus Baltrūnas, Gabija Kaulakytė, Aurėja Kavaliauskaitė, Lina Balčiūnaitė ir Monika Milaknytė. Projekto metu buvo įvairūs žygiai, kuriuose buvo stebima gamta, vyko užsiėmimai su gyvūnais, projekto dalyviai išbandė įvairias sporto šakas. Šiuose mainuose dalyvavo jaunimo lyderiai net iš 6 šalių: Ispanijos, Italijos, Makedonijos, Portugalijos, Lenkijos bei Lietuvos.

Tarptautiniai mokymo kursai Vokietijoje „Non formal Education and Diversity in European Youth Work“

2015m. Makedonijoje įvyko jau  trečioji “Non-formal Education and Diversity in European Youth Work” projekto dalis – regiono ekspertų diskusijos Tetovo mieste. Projekte dalyvavo daug skirtingų organizacijų net iš 19 šalių, tarp kurių ir Lietuva. Dalyviai diskutavo kultūros ir etninės įvairovės temomis.

Tarptautinis seminaras Vokietijoje „Europe is here!“

2015-10-19/23 dienomis Vokietijoje vyko pojektas “Europa ist Hier!‘”.Jo metu  dvylika rokiškėnų, kurių tarpe didžioji dalis klubo nariai, dalyvavo susitikime su Hanoverio jaunimu. Kartu dalinosi patirtimi, aptarė jaunimo įtraukimą į visuomeninę veiklą, įvairias galimybes bei jauno žmogaus dalyvavimo svarbą politiniame gyvenime. Tarptautinio seminaro pagrindinis tikslas buvo supažindinti jaunus žmonės su jaunimo politika bei skatinti  tarptautinį bendradarbiavimą.

Tarptautiniai mokymo kursai Italijoje „Migration highways: everlasting phenomena“

2015m. rugsėjo 9 – 16d. Sicilijoje, mažame miestelyje Nicolosi, vyko tarptautiniai mokymo kursai „Migration highways: everlasting phenomena“. Mainų metu dalyviai net iš 18 šalių (Lietuvos, Bulgarijos, Latvijos, Estijos, Makedonijos, Turkijos, Lenkijos, Prancūzijos, Kroatijos, Albanijos, Rumunijos, Vengrijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Graikijos, Ganos ir Gambijos) bendromis jėgomis aiškinosi kiekvienos šalies migracijos priežastis, darančias įtaką žmonių judėjimui iš vienos šalies į kitą. Taip pat buvo paliesta šiuo metu visam pasauliui aktuali temą – pabėgėlių masinės migracijos. Bandyta spręsti kaip turėtų elgtis kiekviena šalis, susidūrusi su didelių žmonių srautu imigruojančių į šalį. Projekte dalyvavo ir keletas pačių imigrantų, kurie dalinosi patirtini, kaip prisitaikyti atvykus į kitą šalį, kokius pagrindinius veiksnius turėtų žinoti kiekvienas panašaus likimo žmogus. Kaip išgyventi, kai esi visiškai vienas?

Tarptautiniai mainai Ispanijoje “Stop-Violence 2.0“

2015-09-20/30 dienomis Ispanijoje, jūriniame miestelyje Malaga, vyko projektas ” Stop Violance 2.0. Šio projekto misija buvo atverti jauno žmogaus akis, paskatinti jį objektyviai vertinti  socialinių tinklų žalą bei naudą, sąmoningai žvelgti į lyčių lygybę socialiniame gyvenime. Kaip galutinį produktą, paskutiniąją dieną buvo pastatytas bežodis spektaklis, kuris atspindėjo pagrindinę projekto idėja- žmonių lygybę visose gyvenimo srityse.

Tarptautiniai mainai Austrijoje „70 Years After“

2015m. rugpjūčio 15-29 dienomis Austrijoje vyko tarptautiniai jaunimo mainai, kuriuose dalyvavo per šešiasdešimt dalyvių iš skirtingų Europos šalių:Turkija, Belgija, Austrija, Lenkija, Graikija, Makedonija, Italija bei Lietuva, kurią atstovavo šeši entuziastai.2015 metais Europa minėjo septyniasdešimtuosius metus po antrojo pasaulinio karo pabaigos. Todėl ir projekto idėja buvo siejama su šiuo jubiliejumi. Dalyviai nagrinėjo pasikeitusią Europa po 70 metų nuo antrojo pasaulinio karo pabaigos, susipažino su Austrija, jos kultūra, istorija, gamta, lankėsi Mathauzeno koncentracijos stovykloje bei kitose įžymiose vietose. ir kvapą gniaužiančiose šalies vietovėse.

Tarptautiniai mokymų kursai Anglijoje „Take the lead – active citizenship through urban art“

2015-07-25/08-04 dienomis, Jungtinėje Karalystėje vyko tarptautiniai mokymų kursai „Take the lead – active citizenship through urban art“. Pagrindinė mokymų idėja buvo ugdyti dalyvių pilietiškumą, pasitelkiant meną, kaip visiems puikiai prieinama, individualiai suvokiamą, primonę. Mokymų metu keturi Jaunųjų Lyderių Klubo atstovai kartu su jaunimo lyderiais iš Rumunijos, Danijos, Ispanijos, Portugalijos bei Anglijos užsiimė įvariausią menine veikla, kūrybiškai save realizavo, ugdė lyderio savybes, pilietinį suvokimą.

Tarptautiniai mainai Estijoje „Happy Lifestyle“

2015. 07.27 – 08.05 dienomis Estijoje vyko tarptautiniai mainai “Happy LifeStyle”, kuriame dalyvavo jauni žmonės iš skirtingų Baltijos šalių, tarp kurių Lietuvą atstovavo net dvylika jaunų entuziastų. “Happy LifeStyle” pavadinimas puikiai atspindi esminius projekto tikslus. Laimingo gyvenimo eliksyras- sveikta, kuriai labai didelę įtaką turi sveika ir visavertė mityba, aktyvus ir turiningas laisvalaikio praleidimas gryname ore. Viso projekto metu dalyviai gilinosi į sveikos gyvensenos principus, buvo aktyviai įtraukti į įvairiausią sportinę veiklą, sužinojo apie rūšiavimo svarbą, išsenkančių resursų tausojimo būtinybės sąlygą.  Kitaip tariant, buvo ruošiami pasaulio išsaugojimo misijai ir laimingesnei i bei  sveikesnei ateičiai. Tikimės, kad šie tikslai bus pasiekti ir turės tęstinumą ateityje.

Tarptautinis seminaras Kroatijoje „Overclicked youth“

2015m. Kroatijoje vyko tarptautinis mokymų projektas ‚‚Overclicked youth ‘‘ . Projekte dalyvavo daugiau nei dvidešimt jaunimo darbuotojų ir organizacijų lyderių iš šešių Europos šalių – Vengrijos, Turkijos, Kroatijos, Estijos, Maltos ir Lietuvos. Pagrindinis mokymų tikslas buvo skatinti sveiką gyvenimą būdą tarp Europos jaunimo. To buvo siekiama įvairių diskusijų pagalba, žaidimais bei projektų kūrimo simuliacijomis. Taip pat buvo ieškoma naujų metodų, kuriuos naudodami jaunimo darbuotojai galėtų pagerinti jaunų žmonių gyvenimo ir laisvalaikio kokybę.

Tarptautiniai mokymo kursai Italijoje "COHESION"

2015-05-24/01 dienomis Italijoje vyko tarptautiniai  mokymų kursai “COHESION”, kurių metu dalyviai gilinosi į jaunimui aktualias temas: jaunimo įsidarbinimo galimybės, įsitraukimą į visuomeninį bei pilietinį gyvenimą, emigraciją ir integraciją.

Tarptautiniai mokymo kursai Portugalijoje ,,Manage the Future – Build Partnerships"

Portugalijos mieste Rio Maior vyko tarptautiniai mokymų kursai, organizuoti jaunimo asociacijos “H2O”, ,,Manage the Future – Build Partnerships”, kuriuose dalyvavo 21 dalyvis iš net 9 – Europos Sąjungos šalių: Lietuvos, Portugalijos, Estijos, Čekijos, Slovakijos, bei šalis-kandidatė – Turkija. Taip pat Rytų partnerystės regiono: Armėnija, Gruzija, Moldova, Ukraina valstybių. Projekto metu  buvo gilinamo žinios apie jaunimo darbą bei dalyvavimą politinėje visuomenėje, tarptautinį mokymąsį ir Erasmus+ programą.

Tarptautiniai jaunimo mainai Čekijoje ,,One Of Us"

Balandžio 18-25 dienomis Čekijoje vyko tarptautiniai jaunimo mainai “One of us”, kuriuose   6 jaunuoliai iš Lietuvos kartu su kitais Europos sąjungos piliečiais gilinosi į ksenofobijos, homofobijos ir visų kitų fobijų atsiradimo priežatis. Ieškojo būdų kaip sumažinti netolerancijos ištakas. Dalinosi savo asmenine patirtimi, susiduriant su diskriminacija ir nepagarba artimoje aplinkoje.

Tarptautiniai mainai Italijoje "Future for the gender Equality"

2015m. kovo 19 – 27 dienomis nuostabiajame Sicilijos mieste – Palerme, vyko jaunimo mainai “Future fo the gender Equality”, kuriuose dalyvavo RJOS „Apvalaus stalo“ išsiųsti 6 jaunuoliai. Į mainus susirinko dalyvai iš 3 šalių: Lietuvos, Rumunijos ir Ispanijos. Projekto dalyviai didžiąją laiko dalį skyrė nagrinėti pagrindinei projekto temai – lyčių lygybė. Diskusijų bei  įvairių dirbtuvių būdu dalyviai  gilinosi į kitokį žmonių požiūrį, dalinosi patirtimi bei lygino įvairias situacijas savo  bei kitose šalyse.

Tarptautiniai mainai Ispanijoje „Your is my future“

2015m. kovo 6-15 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mainai „Your is my future“ Ispanijoje, Madride. Mainuose dalyvavo po 6 atstovus iš 6 skirtingų  Europos šalių: Lietuva, Rumunija, Bulgarija, Kroatija, Italija, Portugalija + organizatorių komanda iš Ispanijos. Pagrindinė mainų tema itin aktuali šiandieniniam jaunuoliui – jaunimo įdarbinimas ir/ar bedarbystė, ateities perspektyvos ir šiandienos galimybės augančiam ir nepriklausomu tampančiam jaunam žmogui.

Tarptautiniai jaunimo mainai Turkijoje „Health is Wealth“

Projektas „Health is Wealth“ vyko Turkijoje, kurio metu dalyviai iš Italijos, Rumunijos, Turkijos, Estijos bei Lietuvos diskutavo apie rūkymo žalą, apie didelį šios problemos mastą Turkijoje, taip pat siekė sugalvoti būdų, kaip būtų galima mažinti šio žalingą įproti propąguojančių žmonių skaičius savo šalyje.

Tarptautiniai mainai Kroatijoje "Articipants"

2015m.sausio 04-10 dienomis Kroatijoje vyko tarptautinis jaunimo mainų projektas „Articipants“. Šio projekto metu Lietuvą atstovavo 6 jaunuoliai. Mainų pagrindinė tema buvo menas, dalyviai susipažino su meno rūšių įvairove bei mokėsi įvairiais metodais išreikšti save. Projekte dalyvavo 5 šalys: Austrija, Turkija, Italija, Kroatija ir Lietuva.

Tarptautinis seminaras Austrijoje „Step in the RIGHT direction“

2014m. gruodžio 5 – 12 dienomis Austrijoje vyko seminaras ‚‚Step in the RIGHT direction‘‘. Šis seminaras buvo finansuotas programos „Erasmus +“ jis subūrė aktyvius jaunus žmones iš septynių Europos šalių (Turkijos, Bulgarijos, Lietuvos, Italijos, Austrijos, Kroatijos ir Lenkijos). Dalyviai nagrinėjo suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo teisių situaciją skirtingose šalyse ir visoje Europos Sąjungoje. Pažvelgti į situaciją eksperto akimis padėjo susitikimai ir atviros diskusijos su Aukštutinės Austrijos Parlamento nare ir atstove Europos Parlamente Gisela Peutelberger-Naderer bei kitų vaikų ir jaunimo teises ginančių institucijų atstovais.

Tarptautiniai mokymo kursai Vokietijoje „Expanding horizons - AntiBias in European Youth Work“

2014m. birželio 23-29 dienomis Veimare, Vokietijoje  vyko tarptautiniai mokymų kursai „Expanding horizons – AntiBias in European Youth Work“. Mokymų tikslas buvo diskriminacijos mažinimas. Kartais net nesusimąstome, jog mūsų veiksmai, o svarbiausia žodžiai skaudina aplink mus esančius žmones. Šių mokymų metu buvo stengtasi suprasti abi puses: skaudinamojo ir skaudinančiojo. Suprasti, jog stereotipai nėra taisyklė ir reikia išmokti priimti žmogų be išankstinio nusistatymo dėl jo kilmės šalies bei pareigų.

Tarptautiniai mokymo kursai Italijoje „Diversity to improve my skills“

Balandžio 3-10 dienomis Italijoje, Sicilijos mieste, vyko tarptautiniai kursai skirti profesionaliems jaunimo darbuotojas ir lyderiams. Projekto tikslas buvo kelti jau turimas dalyvių kompetencijas ir suteikti visas sąlygas įgyti naujų.

Tarptautinis seminaras Italijoje „Turn on Europe and get Involved“

Tarptautiniai mokymų kursai Italijoje „Let‘s bridge the gap“

Birželio 17-26 dienomis vyko tarptautiniai mokymų kursai Italijoje. Projekte dalyvavo  42 žmonės iš Italijos, Armėnijos, Azerbaidžiano, Baltarusijos, Bulgarijos, Kipro, Gruzijos, Latvijos, Moldovos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Olandijos ir Ukrainos. Mokymų tikslas labai paprastas ir konkretus- skatinti tolerancija jaunimo tarpe.

Tarptautiniai mainai Portugalijoje „Food and sports to connect Europian youngsters“

Liepos 20-29 dienomis Portugalijoje vyko tarptautiniai jaunimo mainai, kuriuose dalyvavo 55 žmonės iš  Estijos, Turkijos, Ukrainos, Moldovos, Švedijos, Portugalijos, Armenijos, Azerbaidžiano, Gruzijos. Pagrindinis Tikslas- skatinti jaunimą propaguoti teisingą gyvenimo būdą, domėtis sveikos gyvensenos principais, užsiimti aktyvaus ir turiningo laisvalaikio veiklomis.

Tarptautinis seminaras Milane „Restart- komunikacija ne pelno siekiančioms jaunimo organizacijoms“

Birželio 20-26 dienomis Milane vyko seminaras, kuriame dalyvavo: Portugalija, Olandija, Didžioji Britanija, Bulgarija, Rumunija, Slovakija, Vengrija, Kroatija, Turkija, Malta, Indija. Projekto nagrinėjama tema buvo- komunikacijos samprata, organizacijų viešinimas ir  naujų narių pritraukimas.

Tarptautiniai mainai Latvijoje „Culturrafting in latgale“

2013m. Daugpilyje vyko tarptautiniai jaunimo mainai “Culturrafting in latgale”,k uriuose  dalyvavo jaunimas iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos. Projekto metu dalyviai gilinosi į kitų dalyvavusių šalių kultūrą, istoriją. Taip pat mokėsi tradicinių amatų, valgių gaminimo, nacionalinių šokių ir dainų.

Tarptautiniai mainai Italijoje „Volunteers- give more and get the future!”

2013m. projektas “Volunteers give more and take the future”  vyko Italijos mieste Sicilijoje, kuriame dalyvavo 32 dalyviai iš 16 šalių: Italijos, Bulgarijos, Estijos, Turkijos, Slovakijos, Serbijos, Lenkijos, Makedonijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Albanijos, Lietuvos, Vokietijos, Kroatijos, Graikijos, Juodkalnijos ir Kosovo. Šie mokymai buvo skirti jaunimo lyderiams, kurie dirba ir nori toliau dirbti su savanoriais ir ES programa Europos savanorių tarnyba.

Tarptautiniai mainai Čekijoje „Leaders of safety“

2013m.  įvykęs projektas Čekijoje, miestelyje Velké Meziříčí “Leaders of safety” supažindino dalyvius su visuomenės apsauga.Projekto metu aplankytas visą regioną aptarnaujantis 112 pagalbos centras , bei Dukovany atominė elektrinė.

Tarptautiniai mainai Kroatijoje „Let‘s blend together“

2013m. vyko projektas “Let’s blend together!” vyko Kroatijoje,jo tikslas buvo per kultūrinį pažinimą, tradicinius šalių  šokius, liaudies dainas bei nacionalinę virtuvę, sugretinti tautas. Projekte dalyvavo šešios šalys: Italija, Vengrija, Rumunija, Makedonija, Lietuva ir Kroatija. Dalyviai susipažino ne tik su skirtingų šalių kultūromis, bet ir turėjo neįkainojamą galimybę pabendrauti ir dalintis patirtimi su tose šalyse gyvenančiais žmonėmis.

Tarptautiniai mainai Čekijoje „Hit the nature“

Birželio 17-26 dienomis Čekijoje vyko tarptautiniai jaunimo mainai, kuriuose dalyvavo 42 jauni žmonės, kurie gilinosi į gamtosaugos temą, siekė keisti žmonių blogus įpročius, tokius kaip- teršti gamtą.

Tarptautiniai mainai Turkijoje „Colors of hope“

2012-10-20-27 dienomis vyko tarptautiniai jaunimo mokymai Turkijoje, kurių tikslas paruošti jaunus žmones visoms galimoms situacijoms ištikus stichinėms nelaimėms.

Tarptautiniai mokymai Didžiojoje Britanijoje ,,Metaphor in action“

Liepos 20-27 dienomis Lukas Audickas dalyvavo RJOS “Apvalus stalas” mokymuose Londone. Dalyviai iš vienuolikos šalių gilinosi į poezijos galią bei kaip ji veikia kiekvieną iš mūsų.

Tarptautiniai mainai Latvijoje ,,In wild ...-It happens“

Liepos 3-14 dienomis jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Prancūzijos dalyvavo projekte “In the wild… it happens ” Latvijoje. Projekto metu dalyviai išmoko pirmosios pagalbos pagrindų, elgesio gamtoje ir išlikimo gudrybių.

Tarptautiniai mainai Turkijoje „Explore the nature“

 birželio 25 -liepos 1 dienomis Turkijoje, vyko jaunimo mainai “Explore the nature”. Pagrindinė projekto idėja -nors maža dalele prisidėti prie globalinio klimato atšilimo ir aplinkos užterštumo prevencijos.

Tarptautinis seminaras Italijoje „Youth and future: work in progress“

Sicilijoje gegužės 15-22 dienomis vyko tarptautinis seminaras, kuriame susitiko jaunimo atstovai iš Ispanijos, Prancūzijos, Turkijos, Portugalijos, Čekijos, Vengrijos, Estijos, Rumunijos, Italijos bei Lietuvos. Seminaro metu buvo nagrinėjamos  jaunimo savanorystės, politikos bei europos jaunimo mobilumo temos.

Partnerystės užmezgimo seminaras Estijoje „Share our similarities, celebrate our differences“

2012-04-22/28 dienomis Estijoje vyko partnerystės užmezgimo seminaras, kurio metu buvo kuriamos  naujos projektų idėjos,  jų finansavimo galimybių aptarimas. Projekto partneriai: Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Švedijos.

Mokymų kursai Portugalijoje „Voluntieering is forever“

Balandžio 14-22 dienomis klubo narės Ieva Balčiūnaitė ir Simona Osipovaitė buvo išvykusios į mokinių kursus Portugalijoje, kurių metu dalyviai gilinosi į savanorystę, sužinojo apie EVS programą bei jauno žmogaus motyvacijos svarbą visuomenėje. projekto partneriai : Belgija, Vengrija, Italija, Portugalija, Turkija, Bulgarija, Rumunija ir Vokietija.

Tarptautiniai mokymai Italijoje „EWAC- Euro med at work for active citizens“

‚‚EWAC- Euro med at work for active citizenship‘‘ tai tarptautiniai mokymų kursai, kurie vyko 2012-11-03/11 dienomis, Portugalija, Carole mieste . Projekto tikslas- skatinti aktyvią pilietiškumo plėtrą ir demokratinį dalyvavimą Europos ir Viduržemio jūros regionuose.