Projekto „EUROPE is difference“ išankstinis planavimo vizitas Kroatijoje

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Jaunųjų Lyderių klubo narės Vaivai Guogaitė ir Giedrė Prievelytė vasario 9 -11 d. dalyvavo tarptautinio projekto  „EUROPE is difference“  išankstiniame planavimo vizite  Sisak miestelyje,  Kroatijoje.  Susitikimo metu  klubo narės aptarė ateities projekto planus ir detales. Turime smagių naujienų Rokiškio jaunimui – jūsų laukia net du aktyvūs ir pilni smagių iššūkių jaunimo mainai Kroatijoje ir Portugalijoje. Projekto tikslas – pažinti Europą per kultūrinius skirtumus ir papročius, sporto šakas ir aktyvias veiklas.  Jau balandžio mėnesį 10 Lietuvos atstovų leisis į šį nuotykį – kops į kalną ar mins dviratį su naujais draugais iš Lietuvos, Kroatijos, Portugalijos ir Norvegijos.

Jaunimo mainai – tai unikali galimybė pažinti ne tik naują šalį ar susirasti 40 naujų draugų, tai galimybė pažinti save, išeiti iš komforto zonos  ir pažvelgti į pasauli plačiau ir nematytu kampu.  Dar tik prasidėjęs projektas atnešė naujų patyrimų ir atradimų.  Vaiva dalinasi savo įspūdžiais:

„Tai yra neįkainuojama patirtis, kurios metu gali išvysti, nors ir mažą, lopinėlį pasaulio margumyno, o dar geriau, kad būtent šios patirties dėka, gali susipažinti ir susirasti tarptautinių draugų, kurie tavo širdyje įsimins dar ilgai. Šios kelionės metu mes susipažinome su portugalais, norvegais ir kroatais, o prieš susipažįstant, žinoma kiekvieną iš mūsų krečia nors ir menkutis jaudulys. Man  jis prilygo dideliam iššūkiui, kurio metu teko persilaužti ir suvokti, kad barjero amžiuje ir anglų kalbos sugebėjimuose – nėra. Šiuo metu tai kelia juoką, juk visi žmonės nors ir skirtingi, visi yra lygūs, o suprasti vienas kitą nėra taip sunku, kaip gali atrodyti. Manai, kad verta dalyvauti ar vis dar dvejoji? O gi niekada neleisk sau sudvejoti, jei kyla abejonės, išsklaidyk jas akimirksniu.  O jei ir suklysi, tai žinok, kad klysti žmogiška, klaidoje pasilikti – velniška.“