“Ride Your Way 2” Kroatijoje

Birželio 4-13 dienomis Samoboro mieste, Kroatijoje, vyko jaunimo mainai „Ride Your Way 2“. Projekte dalyvavo šešių organizacijų

atstovai iš Kroatijos, Bulgarijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos, išviso 40 nesėdinčių vietoje bei tobulėti norinčių žmonių! Lietuvą šiuose mainuose atstovavo Vidas Maceika, Donatas Varnas, Justas Bieliūnas, Paulius Tauteris, Lina Balčiūnaitė ir Matas Ažukas.

Mokymų metu dalyviai daugiau sužinojo apie Erasmus+,

kodėl ir kaip ES finansuoja šią programą, pagrindinius jos tikslus. Taip pat mainų programos metu šiems dalyviams teko dirbti grupėse, kurti įvairiausius projektus, kuriuos vėliau būtų galima perkelti į realybę, tuo skatindami jaunimą užsiimti aktyvesniu laisvalaikiu, suteikti motyvacijos siekiant tikslų, išjudinti iš vietos mažiau aktyvius ir padėti jiems žengti pirmąjį žingsnį link aktyvesnio gyvenimo.

Mainų organizatoriai neapsiribojo ties teorinėmis žiniomis, jie pasirūpino, jog mainų metu dalyviai turėtų kuo daugiau aktyvios veiklos, kiekvieną dieną dalyviai aktyviai judėjo: važinėjo dviračiais, lipo į kalnus, ieškojo garsių vietų Zagrebo mieste, važiavo į išvykas kalnuose, kur daugiau sužinojo apie šalies istoriją. Priešpaskutinę projekto dieną visiems dalyvavusiems mainuose buvo paskirtos užduotys „Pozitiva Samobor“ organizacijos suorganizuotame festivalyje. Šiame festivalyje projekto dalyviai dalinosi informacija apie Erasmus+, jaunimo mainus su čia gyvenančiais bei atvykusiais pažiūrėti festivalio žmonėmis. Festivalis atskleidė kaip turint pakankamai išradingumo ir užsispyrimo idėjos gali virsti realybe. Patirtis, kurią įgavo visi dalyvavusieji mainuose – neįkainojama.