Savanorės jaunimo mainuose „Let’s stop bullying” Rumunijoje!

Kovo 1-9 dienomis RJOS „Apvalus stalas“ savanorės Samanta Tomaško ir Rugilė Balčiūnaitė dalyvavo tarptautiniuose jaunimo mainuose „Let’s stop bullying“ Rumunijoje. Kartu su atstovais iš Lietuvos ir Rumunijos projekte taip pat dalyvavo jaunimas iš Šiaurės Makedonijos, Portugalijos, Italijos, Ispanijos. Projekto tikslas – supažindinti dalyvius su patyčių žala, rūšimis, o dalyvaujant praktinėse užduotyse patiems patirti, kas yra patyčios, bei ieškoti būdų kaip galima padėti patyčias patiriančiam žmogui.

Dalyvaudami projekto veiklose sužinojome kokios yra patyčių rūšys, turėjome galimybę vykti į vietinę mokyklą ir išklausyti moksleivių istorijas apie patirtas patyčias. Atliekant praktinius užsiėmimuspačios pajautėme, kas yra patyčios, ir kaip jos gali paveikti jauną žmogų. Taip pat išmokome kurti ir redaguoti  „stop motion“ filmukus.

Pirmąjį tarptautinių jaunimo mainų vakarą turėjome kultūrinį vakarą, kurio metu turėjome galimybę susipažinti su skirtingų šalių tradiciniais užkandžiais bei jų paragauti.

Kiekvieną vakarą vyko šalių pristatymai. Jų metu dalyviai pristatė savo šalies tradicijas, kultūrą, mokino šokti tradicinius šokius. Paskutiniąją tarptautinių jaunimo mainų dieną turėjome galimybę nukeliauti į netoliese esantį miestą, paragauti vietinio užkandžio ir pabendrauti su kitataučiais. Šie mainai savanorėms buvo pirmieji ir jos džiaugiasi, kad išdrįso juose dalyvauti.