Tarptautinės savanorių dienos akcija

Gruodžio 5 d. minima Tarptautinė savanorių diena, skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Iniciatyvą 1985 m. iškėlė Jungtinių tautų organizacija. Savanorystė – įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis. Savanoriška veikla gali būti nedidelė, pavyzdžiui, pagalba vienos dienos trukmės renginyje, arba didesnės apimties, kai tam skiriama keletas valandų savo laisvalaikio kas savaitę ar net kasdien. Savanorystė padeda geriau pažinti save, sustiprinti įvairius asmeninius gebėjimus, užmegzti ilgalaikes draugystes ir net pajusti terapinę naudą, nes savanoriaujant sustiprėja pasitikėjimas savimi, noras siekti tikslo. 

Šiai dienai paminėti RJOS „Apvalus stalas“ nariai pakvietė Rokiškio rajono jaunimo savanorius, dabar atliekančius arba atlikusius JST veiklą, pasidalinti savo mintimis, patirtimi ir atsakyti į keletą klausimų apie savanorystės naudą, iššūkius ir vizijas su kuriomis jie susidūrė savanorystės metu.

Daugiau apie šią dieną Rokiškio Sirenos straipsne: https://rokiskiosirena.lt/naujiena/jaunimas/jaunimo-savanoriska-tarnyba-kas-tai?fbclid=IwAR1fERsUvbsF1LgJMcwW4vPAiAyTnpnFbRi-BlbE_zSQ_wrL_2vBf0uIQug