Tarptautiniai jaunimo mainai Ispanijoje “Modern Shepherds 3”

2016-12-10/16 dienomis Jaunųjų lyderių klubą atstovaujantys jaunuoliai dalyvavo tarptautiniuose jaunimo mainuose „Modern Shepherds 3“, kurie vyko Ispanijoje, Allariz miestelyje.

Šiuose mainuose dalyvavo jaunimo lyderiai net iš 6 šalių: Ispanijos, Italijos, Makedonijos, Portugalijos, Lenkijos bei Lietuvos. Projekte Lietuvą atstovavo Aurėja Kavaliauskaitė, Gabija Kaulakytė, Miglė Makuškaitė, Lina Balčiūnaitė ir Kornelijus Baltrūnas. Per šešias projekto dienas, visi dalyviai, gyvendami kartu  po vienu stogu, susidraugavo ir patyrė daugybę nuotykių. Kiekvieną vakarą vyko nacionaliniai vakarai, kurių metu susipažinome su visų šešių  šalių kultūromis, ragavome tradicinius valgius, šokome liaudies šokius bei mokėmės pagrindinių tam tikros šalies žodžių.

Projekto tema – gamtosauga, todėl daug diskutavome apie gamtosaugos problemas: kiekviena šalis pristatinėjo savo šalies didžiausias ekologines problemas bei visi dalyviai kartu ieškojo problemos sprendimo būdų. Taip pat vienas iš projekto tikslų buvo skatinti verslumą. Vieną dieną  vykome į labai jaukią kaimelio kavinukę, kurioje išklausėme trijų skirtingų vietinių žmonių sėkmės istorijų apie jų verslus ir turėjome galimybę užduoti mums rūpimus klausimus. Po to darėme praktines užduotis, kurios supažindino su verslo pradžios vystymu.

Miglei vienas iš įsimintiniausių dalykų projekte yra aplankytas vietinių verslininkų įkurtas bendradarbystės (angl. co-working) ofisas kalnų kaimelyje, kur gyvena tik 18 gyventojų. Savininkai ten organizuoja įvairius projektus, kviečia verslininkus ir darbuotojus, kurie dirba nuotoliniu būdu ir pasitelkia vienintelį darbo įrankį – internetą, kuris padeda kartu dirbti, generuoti naujas idėjas bei dirbant mėgautis kalnų ramybe. Kitai dalyvei Gabijai šiuos jaunimo mainus visuomet primins nuostabus Ispanijos  kalnų grožis bei žmogaus nepaliesta gamta, kurioje vyrauja ramybė ir harmonija.

Dalyvavimas tarptautiniuose jaunimo mainuose jaunimui suteikia neribotas galimybes pažinti kitas kultūras, įsigilinti į visam pasauliui aktualias temas bei patirti įsimintiniausius nuotykius. Džiaugiamės savo dalyvavimu “Modern Shepherds 3” ir nekantriai laukiame kitų kartų.