Birželio 7-14 dienomis mūsų klubo narės Brigita ir Greta dalyvavo tarptautiniuose mokymuose “Speak peace” Jungtinėje Karalystėje, kurių metu, naudojant įvairius neformalaus ugdymo metodus bei smagias užduotis, buvo gilinamasi į įvairias socialines problemas, tolerancijos bei kalbos kultūros aspektus. Merginos turėjo galimybę susipažinti su žmonėmis iš Moldavijos, Ukrainos, Prancūzijos, Turkijos , Armėnijos bei Gruzijos.

Greta: „Mokymų metu susikroviau nemažą naujos patirties bagažą bei dar kartą įsitikinau, kad kiekvienas žmogus pasaulyje, nepriklausomai nuo jo tautybės, nori būti gerbiamas, išgirstas ir suprastas lygiai taip pat, kaip šalia gyvenantis giminaitis ar kaimynas. Manau, jog ši savaitė Londone pakeitė mane visapusiškai, o miestas užbūrė taip, kad pažadėjau į jį sugrįžti dar ne kartą.”
Brigita: „Įspūdžiai, patirti mokymų Didžiojoje Britanijoje metu, išliks be galo ryškūs visą mano gyvenimą. Pirmą kartą gyvenime būdama svetimoje šalyje jaučiausi tarsi būčiau namuose. Miestas, žmonės, kultūrų skirtumai mane užbūrė, įtraukė į nuostabių potyrių sūkurį. Supratau, kokie visi esame panašūs, nepaisant mūsų tautybės, rasės ar kitų aspektų. Visi esame žmonės, visi siekiame, kad mūsų teisės būtų užtikrintos bei visi trokštame jaustis išgirsti ir suprasti. Turėjau nuostabią galimybę mokytis iš puikių mokymų vadovų ir aplink buvusių žmonių. Esu labai laiminga ir dėkinga žmonėms, kurie suteikė man galimybę išgyventi tą savaitę Londone. Ji tapo vienu iš geriausių mano gyvenimo nuotykių.”