Tarptautiniai jaunimo mainai. Kas tai ?

Išvykti į tarptautinius jaunimo mainus buvo viena iš geriausių mano asmeninių patirčių. Pamatyti pasaulį, pažinti žmones ir pasidalinti patirtimi. Pajusti, su kokiomis problemomis kovoja kitų šalių žmonės, ką išgyvena kitų šalių jaunimas, suprasti, kokie visi mes skirtingi ir kaip visi siekiame to paties.

Veikla jaunimo organizacijoje Jaunųjų Lyderių klube buvo mano langas į šį magišką pasaulį. Ne mano vienos, o šimtų jaunų žmonių ne tik iš Rokiškio, bet ir iš visos Lietuvos. Sunku patikėti, kiek daug žmonių turi galimybę tobulėti, pamatyti ir pajusti dėka jaunimo organizacijų. Štai tik prieš savaitę Jaunųjų Lyderių klubo nariai grįžo iš tarptautinių jaunimo mainų „Respect changemakers“ Italijoje, San Benedeto del Toronto mieste. Jų metu dalyviai iš Italijos, Lietuvos, Graikijos, Rumunijos ir Belgijos diskutavo apie mažumas, žmonių įvairovę ir pagarbą.

„Šią vasarą turėjau nuostabią galimybę dalyvauti tarptautiniuose mainuose Italijoje ,,Respect changemakers“.  Jų metu stengėmės gerbti vieni kitus, kad ir kokie skirtingi mes esame. Projekto užduotys privertė visus atskleisti savo asmeninę nuomonę, įsitraukti į diskusijas ir galų gale priimti bendrus spendimus, kad ir kaip kartais buvo sunku sutikti su kitais. Laisvalaikiu leidome laiką paplūdimyje, šokome tradicinius įvairių tautų šokius ir dainavome karaokė. Taip pat aplankėme  įžymiausias miestelio, kuriame gyvenome, vietas. Labai džiaugiuosi dalyvavusi šiame projekte, susipažinau su pačiai šilčiausias žmonėmis, paragavau tradicinių itališkų patiekalų ir puikiai praleidau laiką!”,- įspūdžiais dalinosi projekto dalyvė Vilija Milčiūtė.

Kita mainų dalyvė Ieva Marija Makšimaitė pasakojo: „Tai buvo mano pirmieji tarptautiniai mainai su JLK ir man jie be galo patiko! Bendravimas ir diskutavimas su dalyviais man atvėrė akis į tikrą žmonių įvairovę pasaulyje. Būtent dalyvių sukurta atmosfera projekto metu ir paliko didžiausią įspūdį“.

Jaunųjų Lyderių klubas galimybę dalyvauti tarptautiniuose jaunimo mainuose suteikia ne tik organizacijos nariams, bet visiems jaunuoliams. Taigi, jeigu esi pasiruošęs patirti geriausią nuotykį gyvenime, ieškok anketos JLK „Facebook“ paskyroje.

Goda Budreikaitė