TrashSitis


Apie

Projektas: Trashsitis

Data: 2019m.

Vieta: Rokiškis

Projekto tema – ekologija, tvarumas

Projekto pagrindinis tikslas – 

Projektas siekia: 


Foto galerija


Projekto renginiaiTrashsitisn stovykla stop it

Vasaros stovykla “Stop it”

Įvairiais metodais, diskusijomis gilinome žinias apie ekologiją, tvarų gyvenimo būdą bei šiuometinę pasaulio būseną. 

Kiekvieną dieną stovykloje išmokome naujų dalykų. Patys pasigaminome purškalą nuo uodų, dantų pastą, kūno ir veido šveitiklį, veido toniką, kremą po skutimosi bei kūno dezodorantą. Pasiskirstę į tris grupeles sau rengėme pop – up vakarienę.
Stovyklos metu taip pat padėjome gražinti Zero waste fest’19. Gaminome dekoracijas, iš Inovatorių slėnyje rastų, jau nebe naudojamų, daiktų. Iš palečių gaminome krėslus bei staliukus. Paparčiais apželdinome šiukšlių dėžes skirtas rūšiavimui.
Dirbome ne tik prieš, bet ir pačio festivalio metu savanoriavome. Sutikome festivalio dalyvius informacijos centre, skenavome jų bilietus, dalinome jiems akreditacijas. Padėjome Inovatorių slėnio šefui gaminti maistą festivalio metu čia atvykusiems žmonėms.
Zero waste fest’19 metu buvo galima nemokamai sudalyvauti naktiniame žygyje basomis, keletas mūsų stovyklios dalyvių tuo susidomėjo ir sudalyvavo, tai buvo nuostabi patirtis, nes žygio maršruto dalis tesėsi ir upe.
Kitą dieną padėjome festivalio organizatoriams susitvarkyti ir tesėme kitas stovyklos veiklas.


IMG_5874

Šiukšlių rinkimo akcija “Go Clean”

Saulėtą balandžio 18 dieną su 6-iomis rokiškėnų komandomis prisidėjome prie švaresnės Rokiškio miesto aplinkos, sutvarkydami vieną iš labiausiai prišiukšlintų vietų Rokiškio mieste – “Katakombas”.
Komandoms dalyvavusioms šiukšlių rinkimo akcijoje “Go Clean” įteikėme PIPIRINI PIZZA dovanų kuponus
Džiaugemės savo renginiu ir tikimės, kad juo paskatinome kitas tokio pobūdžio akcijas!


IMG_5212

ZERO WASTE vakarienė

Balandžio 6 dieną vyko dar vienas projekto „TrashSitis“ renginys – protmūšis „Perženk proto ribą“. Susirinkusios komandos, turėjo galimybę smagiai praleisti laiką ir gilinti savo žinias apie ekologiją. Protmūšio metu buvo patiekta zero waste vakarienė, kurią su šefo Edmundo pagalba gaminome iš ekologiškų produktų. Protmūšio prizines vietas laimėjusios komandos buvo apdovanotos prizais, kurie padės saugoti ir tausoti mūsų planetą.


IMG_5220

Mokymai “Kritinė Riba”

2019 m. balandžio 5-6 dienomis vyko atidaromasis projekto renginys – mokymai „Kritinė riba“. Jų metu Urban Earth Lovers įkūrėjos Miglė Makuškaitė ir Laura Prievelytė – Juknė dalinosi savo patirtimi ir patarimais kaip gyventi tvariau. Mokymų metu lektorės dalyvius supažindino su „zero waste“ principais, papasakojo apie savo patirtį laikantis minimalizmo ir „low impact“ idėjų. Mokymų metu dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su ekologijos tema išvykos i biodinaminį ekologinį Ilzenbergo dvaro ūkį. Ekskursijos metu dalyviai pasivaikščiojo po dvaro teritoriją, pamatė kaip dvaras susitvarko su visomis atliekomis. Mokymų dalyvė Aistė Lukoševičiūtė dalinasi savo įspūdžiais : „Mokymų metu pagilinau jau turėtas žinias apie minimalizmą, išgirdau įdomių žmonių požiūrius, kurie padeda  man augti kaip asmenybei. Tai buvo nauja patirtis, kuri praplėtė pasaulio suvokimą. Supratau ekologijos svarbą, problemas šiuo metu esančias pasaulyje, radau būdų, kaip galėčiau prisidėdi prie taršos mažinimo minimaliai pakeisdama savo kasdienius įpročius. Iš lektorių mokiausi empatijos kitų nuomonei, argumentavimo meno. Džiaugiuosi turėjusi progą artimiau pabendrauti su konkrečių tikslų siekiančiomis merginomis, žavėjausi jų nuomonės tvirtumu.“

Kitoks mokymų formatas sužavėjo ir dalyvę Gretą Straigytę – „Mokymai paliko manyje daug susimąstymų apie aplinkinį pasaulį, apie tai, kaip svarbu yra gyventi nesavanaudiškai. Prisileidau” ekologiją arčiau savęs, supratau jos esmę, svarbą, supratau, kaip turėčiau elgtis, norėdama išsaugoti gamtą ir ateities kartoms. Lektorės buvo ypatingai atviros ir informatyvios. Tema, kurią nagrinėjome iki šiol, man buvo labai tolima, todėl džiaugiuosi praplėtusi savo akiratį.“


Jei turi klausimų ar idėjų, susisiek su mumis! “Apvalus Stalas”Suvienykime Rokiškio jaunimo organizacijas!