Vieną kartą Portugalijoje…

Šių metų birželio 30 dieną, lėktuvo maršrutu Vilnius – Porto skrido 10 organizacijos  RJOS „Apvalus stalas” atstovų – Šarūnė Kirstukaitė, Domas Kirstukas, Paulius Tauteris, Edvinas Šnioka, Emilė Žiedė Kirstukaitė, Karolina Gasiūnaitė, Andželika Aleinikovaitė, Živilė Samulionytė, Rimgailė Bulovaitė ir Rugilė Jurgelionytė. Skrido jie neatostogauti, o dalyvauti aktyviame Erasmus+ organizuojamame projekte „Europe is Difference 2”. Nuostabiame Portugalijos miestelyje, Ermesinde, apsigyveno kartu su projekto dalyviais iš Kroatijos, Norvegijos ir Portugalijos. Per linksmus žaidimus ir įvairias veiklas, diskusijas bei aptarimus dalyviai pažino vieni kitus, tobulino anglų kalbos žinias, susipažino su įvairiomis sporto šakomis. Kultūrinio vakaro metu susipažino su projekte dalyvavusių jaunuolių šalių papročiais: tradiciniais žaidimais, šokiais, nacionaliniu maistu. Lietuviai visiems paliko įspūdį, pristatydami tradicinį lietuvių šokį – transkverą.

 

Lietuviai nestygsta vietoje: „mes aplankėme Porto!”

Ne vienas žmogus yra pasvajojęs nuvykti į Porto. Mainuose dalyvavusiems jaunuoliams nusišypsojo laimė, mat jiems teko galimybė išnaudoti visas šio nuostabaus miesto galimybes. Dalyviai lankėsi istoriniame FC Porto muziejuje, didžiausiame miesto stadione „Eastadio de Dragao“. Matosinhos paplūdimyje mokėsi plaukiojimo su banglente pagrindų. Lietuviams didelį įspūdį paliko siauros ir be galo jaukios Porto senamiesčio gatvelės, miestu vinguriuojančios upės ir, aišku, nuostabusis naktinis Porto.

O projekto pabaigoje visi buvome apdovanoti „Youthpass” sertifikatais, kas privertė suprasti, kad nors projektas atrodė kaip vienas smagus vakarėlis, jo metu mes iš tikrųjų lavinome savo kompetencijas.

10 dienų prabėgo tarsi akimirka, bet galim drąsiai teigti, kad šis projektas buvo nepakartojama patirtis. Jaunimo  mainų dalyviai dalinasi savo įspūdžiais:

 

„Projektas man padėjo patobulinau anglų kalbos žinias,supratau kad sugebu lengvai susibendrauti su žmonėmis,atsirado noras pildyti daugiau tarptautinių jaunimo mainų anketų”

– Andželika Aleinikovaitė

„Projektas išmokė mane buti lankstesne vidumi.  Suvokiau, kad mes visi esame labai skirtingi. Skiriasi ne tik mūsų kultūra ar tradicijos, bet ir gyvenimo būdas, požiūris į gyvenimą. Šio projekto dėka išmokau labiau prie to prisitaikyti.”

– Karolina Gasiūnaitė

„Šie mainai suteikė man galimybę tobulėti kaip asmenybei, atrasti savo stipriąsias savybes bei drąsiai priimti iššūkius. Galiu teigti, kad šios dešimt dienų tapo viena didžiule patirtimi, kuri, tikiu, atneš daug naudos ateityje, o su patirtimi atėję suvokimai ir sutikti žmonės tapo nepamirštama mano gyvenimo dalimi!“

– Rimgailė Bulovaitė