3K (Ko aš noriu? Ką aš galiu? Ko reikės?)

Finansavimas gautas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.Projektui skirta 3000 €.

Projekto tikslas – skatinti  Rokiškio jaunimo NVO, verslo ir savivaldybės įstaigų bendradarbiavimo tinklų kūrimą, sprendžiant jaunimui aktualius klausimus, susijusius su darbiniu užimtumu Rokiškio rajone.

Projekto partnerėmis sutiko būti šios įmonės /įstaigos: AB „Rokiškio sūris“; UAB „Lašų duona“ ; UAB „Aila“ ; Panevėžio teritorinė darbo birža Rokiškio skyrius; Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centras ; UAB „ROKVESTA plius“ ; Rokiškio PASPC.

Į projektą planuota įtraukti 50 dalyvių, tačiau dėl didelio susidomėjimo projektu į veiklas įtraukėme   88 unikalius motyvuotus 9-12 klasių mokinius.

Projekto metu vykdytos šios veiklos:

Surengtas susitikimas su projekto partneriais, kurio metu  pristatytas projektas „3 K“.

Surengėme 2 informacinio pobūdžio seminarus „Ko aš noriu? Ką aš galiu? Ko reikės?“, kurių metu projekto dalyviai turėjo galimybę geriau pažinti save, savo asmenines savybes, gabumus, interesus.

Išvyka į UAB „Rokiškio sūris“, kurios metu projekto dalyviai susipažino su maisto technologo, pamainos meistro, IT specialisto, elektros inžinieriaus, ekonomisto darbu, pabendravo su tos srities specialistais,  gavo daug naudingų patarimų, įsivertinto savo galimybes dirbti tokį darbą.

Išvyka į UAB“ROKVESTA Plius“, kurios metu projekto dalyviai susipažino su apskaitininko, buhalterio bei finansininko darbu. Susipažino su buhalterinės apskaitos programomis, sužinojo skirtumus tarp apskaitininko, buhalterio ir finansininko darbo.

Išvyka į UAB „Lašų duona“. Jos metu projekto dalyviai iš arčiau susipažino su kepėjo darbu, Pamatė visą technologinį duonos kepimo procesą. Dalyviai buvo supažindinti su kepyklos darbe naudojamais įrengiamais, jų veikimo principu. Vaikinams mechaninėse dirbtuvėse buvo praktiškai parodyti mechanizatoriaus, šaltkalvio darbų specifika.

Išvyka į Rokiškio PASPC. Jos metu projekto dalyviai  susipažino su gydytojo –terapeuto, vaikų gydytojo, kiniziterapiauto darbo specifika. Gydytojai maloniai papasakojo, kokių savybių reikia turėti norint dirbti tokį darbą, su kokias sunkumais susiduria darbe, pasidalino medicinos studijų ypatumais. Projekto dalyviai veiklos metu susipažino su laborantės , biochemijos laboratorijos darbuotojų, slaugytojos bei paramediko darbu. Turėjo galimybe pamatyti kaip atlieka kardiograma, daromas gydomas masažas bei mankšta, iš arti apžiūrėti greitosios med. pagalbos automobilį bei susipažinti su ten esančia įranga. Greitosios med. pagalbos felčerė papasakojo apie savo darbo ypatumus ir kuo jis skiriasi nuo paprastos slaugės darbo.

Išvyka į UAB „Aila“ Jos metu projekto dalyviai susipažino su staliaus, apdailininko darbu medžio apdirbimo įmonėje.

Surengtas seminaras bendradarbiaujant su Rokiškio darbo birža „Darbo rinkos tendencijos ir įsidarbinimo galimybės“, kurio metu projekto dalyviai buvo supažindinti su darbo rinkos tendencijomis, pristatytas profesijų žemėlapis, kuriuo  remiantis  projekto dalyviai galės tinkamai rinkti profesiją, atkreipdami dėmesį į profesijos populiarumą ir paklausą.Taip pat seminaro metu projekto dalyviai atliko testą apie profesijų pasirinkimą, ir sužinojo kokią profesija kam tinka.

Išvyka į Panevėžio kolegiją. Praktinio mokymo centro vadovas supažindino projekto dalyvius  su praktinėmis laboratorijomis, Studijų ir karjeros centro konsultantė pristatė studijų programas, atsakė ė mokinių klausimus. Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovė informavo apie Erasmus+ galimybes studijuojant. Studentų atstovybės nariai pasidalino studentiška patirtimi Panevėžio kolegijoje.

Galutinis projekto aptarimas, kurio metu projekto dalyviai pasidalino įgauta patirtimi, išsakė nuomone apie projekto privalumus ir trūkumus.